Оставьте свои контактные данные, и мы Вам перезвоним:

Мы работаем с ПН - ПТ с 10:00 до 21:00, СБ - ВС с 10:00 до 19:00

Λ

10:00

V

-

Λ

18:00

V

Λ V
Параметри
Виробник
Чому Вікібуд?

Доставка за 24 години

Знижка до 7 %

Купуйте - не виходячі з дому

Гарантоване повернення не якісного товару

Все преимущества...

Курс

МоваРусский Українська

Загальнобудівельні матеріали

Пісок, керамзит, цемент, щебінь всі загальнобудівельні матеріали

Зведення навіть самої простої споруди вимагає використання безлічі різновидів будівельних матеріалів. Від їх вибору, якості і правильного використання залежить міцність і довговічність всієї будівлі.

Сипучі будівельні матеріали

Сипучі будівельні матеріали, як правило, використовується як наповнювачі для бетонних сумішей і розчинів і як підкладку під фундаменти будівель та споруд. У поняття сипучі загальнобудівельні матеріали виходить: пісок, щебінь, гравій, керамзит, бутовий камінь.

Розрізняють природні сипучі матеріали природного і штучного походження, а також зроблені з відходів промисловості.

Пісок. Використовується в бетонних сумішах і розчинах. Сприяє зменшенню усадки при затвердінні. Має розмір зерен 0,15-5мм:

 • до 0,5 мм - дрібний;
 • 0,5-2 мм - середній;
 • 2-5 мм - великий.

Може бути річковим, морським, дюнним, кар'єрним або штучного походження отриманим в результаті дроблення гірських порід (граніту, мармуру, туфу). Штучний використовується, як правило, в декоративних цілях.

Щебінь. Має той же розмір що і гравій, проте є матеріалом штучного походження, отриманим в результаті дроблення гірських порід.

Керамзит. Сипучий будматеріал штучного походження. У Києві можна купити керамзит різних фракцій у вигляді щебеню, гравію або керамзитового піску із зернами менше 5 мм.

Цемент

Існує безліч різновидів цементів. Його вибір залежить від області застосування. Наприклад, швидкотвердіючий, рекомендується використовувати при заливці стяжки. Гідрофобний і сульфатостійкий застосовувати для створення конструкцій, що контактують із ґрунтовими водами. Білі і кольорові цементи використовуються для декоративних цілей.

Незалежно від типу основними характеристиками цементу є:

 • Стійкість до корозії;
 • Потреба у воді при замішуванні;
 • Тонкість помолу;
 • Стійкість до замерзання;
 • Міцність;
 • Час схоплювання.

Будівельні матеріали для кладки

Зведення фундаменту може здійснюватися методом заливки або монтажу з штучних матеріалів. Для цього, як правило, використовують великоформатні блоки з важких бетонів зроблені на заводі ЗБВ.

Для кладки стін може бути використані безліч різних матеріалів:

Цегла - традиційна керамічна цегла з червоної глини, одержується шляхом формування і випалювання може бути повнотіла або пустотіла.

Повнотіла зазвичай застосовується для кладки несучих стін, пристрою цоколів або фундаментів малоповерхових споруд. Крім того, цегла може бути рядовою або облицювальною, що не вимагає подальшої обробки фасадів.

 • Силікатна цегла - володіє підвищеною звукоізоляцією складається з піску, вапна і добавок.
 • Шамотна - при її виготовленні використовується обпалена вогнетривка глина. Конструкції з неї можуть витримувати температуру до 1000С. Як правило, використовується при будівництві печей і камінів.
 • Клінкерна - має підвищену міцність, водо- і морозостійкість, тому її вартість трохи вище ніж у звичайної.

Керамоблоки - порівняно новий будівельний матеріал, який поєднує властивості міцності керамічної цегли та високий рівень теплоізоляції. Має великі розміри і незначну вагу завдяки безлічі порожнеч усередині. Його кладка здійснюється на спеціальний клей, зведення будинку з керамоблоков виконується з високою швидкістю.

Блоки з ніздрюватих бетонів. Розрізняють газобетон - матеріал автоклавного твердіння з високими теплоізоляційними характеристиками. Пінобетон - в його складі немає вапна, і він виробляється шляхом природного затвердіння блоку в формі.

Металопрокат

Металопрокат широко використовується в будівництві. З нього можуть бути виготовлені окремі будівельні конструкції, і цілі споруди, проте їх вартість буде досить висока. Найчастіше вироби з металу у вигляді металевих сіток використовуються при бетонуванні.

Арматура. Застосовується при залізобетонних роботах. Надає виробу додаткову міцність і надійність. Для армування колом, опор, мостів та інших будівельних конструкцій, що мають просторовий скелет, використовується арматура, зварена безпосередньо на будівельному майданчику в гратчасті конструкції.

Для бетонування різних плоских поверхонь використовуються металеві сітки типу сітка рабиця. Вони розрізняються матеріалом виготовлення і величиною осередки. Армування будівельних конструкцій надає всьому спорудженню додаткову міцність, стійкість до вигину відповідальних несучих елементів.

Різні будматеріали використовуються на різних стадіях будівництва. Однак, для того щоб скоротити загальну вартість зведення споруди рекомендується купувати такі матеріали оптом за попередніми розрахунками проектно-кошторисної документації. Так як більшість з них досить стійкі до погодних проявів, допускається їх складування безпосередньо на будівельному майданчику.