- Виробники Другие
Круглий негнучкий провід, який використовується для подачі і розподілу електроенергії на стаціонарних об'єктах промислового і побутового призначення, здатний забезпечити напругу від 660 В до 3 кВ.
ВВГ - круглий негнучкий провід, який використовується для подачі і розподілу електроенергії на стаціонарних об'єктах промислового і побутового призначення, здатний забезпечити напругу від 660В до 3 кВ
ВВГ - круглий негнучкий
ВВГ - круглий негнучкий провід, призначений для передачі і розподілу електроенергії в промислових і побутових мережах, зі змінною напругою не більше 1-3 кВ і частотою 50 Гц. Використовується для живильних ліній як усередині приміщень (з нормальним і підвищеним рівнем вологості), так і на відкритих об'єктах стаціонарного типу (розподільних блоках, естакадах ін.). Не застосовуються для прокладання підземних комунікацій.
Негнучкий провід для передачі і розподілу електроенергії
Кабель ВВГ має від 1 до 5 мідних жил в полівінілхлоридній ізоляції і оболонці, які можуть бути як багатодротовими, так і суцільнолитими. Крім того, жили можуть бути як рівного між собою перетину, так і різного - з меншим перетином бувають жили заземлення та/або нульові. А також бувають круглими або секторними: з кутами від 60 до 180º (60, 72, 90, 100, 120,180) - в першому випадку вони мають додатковий екструдований ізоляційний шар, а в другому - внутрішню оболонку.
За допомогою кабелю ВВГ вирішується велика кількість інженерно-технічних завдань організації силових електричних ліній передавального типу, перш за все, за рахунок широких можливостей і варіантів його монтажу. Наприклад, кабель 3*2,5; 3*1,5; 2*1,5 і 2*2,5 широко використовується на об'єктах побутового призначення. Їх монтаж можливий як безпосередньо по поверхні стін (прихованим і зовнішнім способом), так і підвісним варіантом, по повітрю. Незважаючи на те, що в траншеях укладання кабелю не рекомендується, при наявності попередньо підготовленого монтажного каналу - це в деяких випадках допустимо.
Монтаж по стінах
При виборі кабелю важливо правильно вибрати його перетин, точніше перетин жил, який визначає максимально можливі навантаження на нього. По цифрах в маркуванні проводи можна дізнатися кількість жил і розмір їх перетину. Наприклад, якщо вказано 3*2,5, то значить в такому кабелі три жили, з перетином 2,5 мм. Вибір перетину кабелю, крім розрахунку максимального навантаження, визначається і типом монтажу проводки, а також матеріалом самих жил.
Залежно від мети застосування і необхідності вирішення конкретних технологічних завдань застосовуються різні види даного виробу, які відрізняються не тільки формою, а й класом горючості пластикату використовуваного для ізоляції:
~~~
ВВГ - має універсальне застосування і може виготовлятися як з суцільнолитих жил, так і багатожильних
~~~
ВВГнг - спеціальний вид кабелю, який не підтримує горіння
~~~
ВВГнг-ls - виріб, що не підтримує горіння при одночасному забезпеченні зниженого виділення газу і диму від даного процесу
Класифікація ВВГ кабелю
Ізоляція може мати різне кольорове забарвлення: нульові жили - блакитну, заземлення - жовто-зелену гаму.
Основні технічні та експлуатаційні характеристики
- діапазон робочих температур варіюється від -50 і до 50ºC, при цьому вологість може досягати 98%;
- монтаж мереж допустимо при температурі до -15ºC;
- здатний витримувати тривалий 70-градусний нагрів жил, в аварійному режимі (не більше 8 годин) - до 80ºC, а при токах короткого замикання - до 160ºC;
- допустимий радіус вигину становить:
- o для одножильних суцільнолитих проводів - не менше 10 зовнішніх діаметрів;
- o для ВВГнг - не менше 15 Ø;
- o для багатожильних - 7,5 Ø.
- термін служби складає не менше 30 років, гарантійний - 5 років.
Незважаючи на високу пожежну безпеку дроту ВВГ, у разі групового прокладання електророзподіляючих мереж, обов'язково пристрій додаткового пожежного захисту з використанням спеціальних засобів і матеріалів вогнезахисту.