При використанні osb-плит для покрівлі їх товщина залежить від відстані між кроквами. Нормативи, що регламентує дані показники немає, але майстри рекомендує наступні параметри:
Слід зазначити, що установка крокв з кроком більше 1м недоцільна, так як економія матеріалу для кроквяної системи повністю буде використана на придбання більш дорогих товстих OSB плит.
Оптимальним кроком є 600мм. Це дасть 2 переваги:
При використанні OSB плит для чорнової підлоги рекомендується наступні параметри:
OSB плита має досить високе вологопоглинання і гнучкістю, в результаті чого без додаткової обробки неможливо здійснити переклеювання плитки з належною якістю:
OSB плити обробляються тими ж інструментами, які використовуються для масивного дерева. Однак у порівнянні з масивом швидкість подачі матеріалу або швидкість самого інструменту необхідно знизити принаймні вдвічі.
Обробку можна здійснювати електролобзиком, ручною циркулярною пилкою, а також ручними інструментами ножівками і пилами по металу.
Кріплення можна здійснювати цвяхами, шурупами або скобами, але при цьому довжина з'єднуюючих елементів повинно бути більше в 2,5 рази, ніж товщина OSB плити.
В принципі ОСБ-плити замислювалися як вологостійкий матеріал. Однак це справедливо лише до певного моменту. Скажімо, залишати OSB плиту на вулиці під дощем настійно не рекомендується.
Для їх тривалого зберігання і використання в приміщеннях з підвищеною вологістю рекомендується обробити поверхню і торці плити оліфою, антисептиком, але краще спеціальною грунтовкою для захисту дерева Композит Strong Грунтовка.
Деревина як будівельний матеріал має свої переваги і недоліки. Її широке використання для зведення споруд, у вигляді основних і допоміжних конструкцій, зумовлене поєднанням відмінних експлуатаційних характеристик і доступною вартістю. Сучасні технології привели до створення композитних матеріалів на основі деревини, які мають покращені технічні параметри і позбавлені багатьох недоліків властивих виробам з масиву.
Як правило, будматеріали з масиву представлені виробами з хвойних порід ялини і сосни, так як вони мають оптимальне співвідношення смол, що запобігають загнивання. Можуть бути використані як для влаштування несучого каркасу, так і для різних елементів і конструкцій будівлі: кроквяної системи, перегородок і перекриттів, підлоги ін.
Найбільш широко використовується такі різновиди:
Вироби з масиву дерева мають досить багато переваг. Вони екологічні, мають естетичний зовнішній вигляд, високі теплоізоляційні властивості. Однак їм притаманні і деякі недоліки: викривлення, розтріскування, усушка, а також досить обмежений сортамент. Для виправлення цих недоліків були розроблені композитні будівельні матеріали на основі деревини.
Вони являють собою деревні плити, що складаються з декількох шарів деревної тріски, розташованої взаємно перпендикулярно і скріпленої меламіноформальдегідних клеями.
Основна відмінність між цими двома матеріалами полягає в наступному. Для OSB плит тріска готується спеціально і має досить великий розмір. QSB плити складаються з відходів деревообробки, тут тріска має меншу фракцію, клею додається істотно більше. Відповідно, QSB плита більш водостійка і гнучка ніж плита осб-3.
Обидва ці матеріали добре обробляються, можуть застосовуватися для приміщень з високою вологістю, як елемент настилу для покрівлі, в якості опалубки ін.
Важливо! QSB плита в процесі експлуатації виділяє в атмосферу досить велику кількість формальдегідів, тому її використання в житловому будівництві неприпустимо.
Фанера популярний будівельний матеріал, який можна придбати оптом в Києві в нашому інтернет-магазині. Вона складається з декількох шарів шпону, напрямок волокон яких взаємно перпендикулярний. Товщина виробу може бути від 3 до 30 мм, найбільш поширений розмір листа 1,5х1,5м, але можуть досягати 1200-3660 мм.
Використовується при виробництві сендвіч-панелей, створення опалубки, в конструкціях покриттів для підлоги і настилах дахів, для внутрішньої обробки приміщень. Як правило, сучасні виробники випускають вологостійку фанеру, ціна якої трохи вище.
У нашому інтернет-магазині ви можете купити високоякісні матеріали надійних виробників Кроно-Україна, Кроношпан і ін. Вся продукція реалізується за доступною оптовою ціною з доставкою по Києву і області.
ДВП складається з деревної стружки великих фракцій, скріпленої між собою меламіно-карбамідо формальдегідними клеями. Як правило, ДВП використовується в меблевому виробництві. Однак часто застосовується в будівництві в якості стінових панелей або елемента конструкції внутрішніх перегородок, арок, чорнового настилу для підлоги під ламінат, лінолеум, ковролін.
Використання деревини або будівельних матеріалів на її основі при зведенні будівель неминуче.