Клей-штукатурка для утеплювача має адгезійні характеристики набагато вище, ніж у декоративних штукатурок. Простіше кажучи, вона набагато краще тримається на пінополістиролі або мінеральній ваті формуючи прошарок, що сполучає два матеріали - утеплювач і декоративне оздоблення. Якщо не використовувати спеціальну штукатурку, а наносити відразу декоративну, то через деякий час вона обсипається і відпадає.
ВАЖЛИВО! Перед нанесенням декоративної штукатурки на оштукатурений утеплювач клей-штукатурку, необхідно обов'язково обробити ґрунтовкою глибокого проникнення.
Як правило, сухі клейові суміші для теплоізоляційних матеріалів є універсальними і можуть бути використані для приклеювання і штукатурення, як пінополістирольних плит, так і мінеральної/базальтової вати. Однак існують і спеціалізовані суміші. Вони мають набагато кращі характеристики адгезії саме для призначених матеріалів.
Наприклад: МОМЕНТ ППС і Кreisel 220 STYRLEP - для приклеювання і оштукатурювання пінополістиролу; Клей тільки для приклеювання мінеральної вати - Кreisel 230 KLEBEMORTEL; Клей для приклеювання і армування мінеральної вати - Кreisel 240 GEWEBEKLEBR.
Існує ще багато марок і необхідно дивитися на основне призначення написане на упаковці.
Витрата клею залежить від якості поверхні основи і способу нанесення клею на поверхню мінеральної вати. Тому дані по витраті зазначені виробником на упаковці можуть сильно варіюватися.
Наприклад, якщо стіна дуже нерівна, технологія укладання передбачає наявність маячків 5-7 шт на плиту це явна перевитрата клею, яку практично неможливо розрахувати.
А якщо стіна рівна, піно газоблоки, рівна цегляна кладка і т.п. То клей наноситься на всю поверхню плити, а потім проріджується зубчастим шпателем з величиною зуба 1 см. У багатьох майстрів, таким чином, спостерігається значна економія аж до півтора-двох разів. Це не означає, що утеплювач встановлений ненадійно. Між плитою і поверхнею основи залишається досить клею (3-4 мм) для надійного утримання. Крім того додаткові кріплення забезпечують дюбеля.
Витрата клею для пінопласту при суцільному нанесенні становить 3-3,5 кг/м2, (в залежності від виробника і марки клею), при використанні зубчастого шпателя 6-8 мм. Однак це справедливо тільки для споруд з рівними стінами. Крім того слід враховувати не тільки витрати на приклеювання, а й на армування.
Як правило, витрата оштукатурювання утеплювача становить 4,5-5 кг. При цьому, багато майстрів з досвідом радять збільшувати розрахункову величину, отриману на основі даних від виробника, не менше ніж на 20%.
Витрата клею для мінераловатних утеплювачів значно більше ніж для пінополістиролу. Це пов'язано з волокнистої структурою матеріалу. В середньому він складає 4-6 кг/м2 при приклеюванні і не менше 7 кг/м2 при армуванні (оштукатурюванні).
Клей, який використовується для кріплення теплоізоляційних матеріалів, повинен володіти цілим набором характеристик, які вирізняють його із загальної групи клейових сумішей:
Перш ніж купити клей для утеплювача в нашому магазині в Києві необхідно визначити область його застосування. А саме, тип теплоізоляційного матеріалу, для якого він купується, чи буде суміш використовуватися тільки для кріплення або необхідний армуючий клей і на який тип основи буде здійснюватися монтаж (цегла, бетон, дерево).
Мінеральна вата або пінополістирол (ЕППС), крім схожих теплоізоляційних властивостей, володіють різними експлуатаційними характеристиками. Перш за все, це стосується паропроникності.
Мінеральна вата є паропроникним теплоізоляційним матеріалом. Отже, для її приклеювання використовувати клей для пінопласту не можна ні в якому разі. Усередині матеріалу конденсується волога і його ефективність різко знизитися.
Для кріплення мінеральної вати рекомендується використовувати клейові суміші спеціального призначення - Kreisel 230, Ceresit CT-190, Ceresit CT-180 Pro, Baumit ProContact, або універсальні суміші, які можна використовувати і для мінеральної вати, і для пінопласту - Полімін П-21, Siltek T -87, Baumit StarContact.
Наступні критерії вибору - це матеріал основи. Для залізобетонних плит, цегли або шлакоблоків буде доцільно купити суміш на основі цементу без додаткових властивостей.
Якщо основою є дерево, фанера або OSB, то необхідно придбати еластичні клейові суміші, які не втратять зчеплення з поверхнею при температурному або вологому викривленні основи. Крім того, якщо споруда є новобудовою, і є висока ймовірність значних усадочних деформацій будівельних конструкцій, тобто будуть виникати згибаючі навантаження і змінюватися геометричні розміри основи, то найкращим типом клею вважається еластичний. Його ж рекомендується вибирати, якщо будівля перебуває недалеко від жвавої ділянки дороги і на неї впливає значна вібрація.
Наступна значна різниця, це склади, які використовуються тільки для приклеювання теплоізоляційних матеріалів і універсальні клеї для армування. Основна відмінність полягає в хімічному складі. Армована клейова суміш містить добавки, що підвищують пластичність, тим самим, полегшуючи можливість тонкошарового нанесення.
Незалежно від того використовуються клеї для мінеральної вати і пінопласту, їх поділяють на три основні категорії:
Поліуретанові (в балонах). Суміш знаходиться в герметичній ємності, під тиском зовні нагадуючи монтажну піну. Вона демонструє максимальні показники адгезії, з більшістю матеріалів основи починаючи від бетону і цементної штукатурки і закінчуючи фанерою, металом або пластиком. Як правило, застосовується для пінополістиролу або екструдованого пінопласту. Єдиним його недоліком є досить висока ціна.
Дисперсія - реалізується в відрах у вигляді готової до застосування суміші. Зручна в роботі, екологічно безпечна, використовується виключно для приклеювання екструдованого пінополістиролу. Має досить обмежену витрату клею для пінопласту на 1м2. Однак економічний ефект нівелюється необхідністю додатково придбати суміш для армування. Дисперсію рекомендується використовувати, якщо необхідно прикріпити екструдований пінополістирол до дерев'яних матеріалів.
Сухі мінеральні суміші - є найбільш популярними клейовими сумішами через свою універсальність і доступність за ціною. Як правило, їх витрата для приклеювання теплоізоляційного матеріалу, в залежності від якості підготовки основи, становить 4-5 кг/м2, а для армування 5-6 кг/м2.
У нашому магазині ви зможете придбати клейові суміші для теплоізоляційних матеріалів будь-якого типу. Ми реалізуємо продукцію відомих і надійних виробників: Церезіт, Полімін, Момент. Продаж здійснюється в Києві оптом і в роздріб. Можлива доставка товару по місту та області.