Підійдуть будь-які декоративні штукатурки із зазначенням фасадні. Найбільш популярними є виробники Церезіт, Kreisel, Полімін, Baumit. Найпоширеніші текстури Короїд, баранець, різні типи мозаїчної штукатурки.
Основну увагу слід приділити в'яжучій речовині:
Так, декоративні штукатурки цілком можуть наноситися як на стіни так і на стелю. Перед обробкою стелю необхідно ретельно підготувати: очистити від пилу і бруду, обробити ґрунтовкою для кращого прилипання декоративного оздоблення.
Якщо в якості міжповерхових перекриттів виступають залізобетонні панелі, то їх стики рекомендується додатково посилити стрічкою з штукатурної сітки серпянки. Деякі штукатурні суміші для поліпшення адгезії і кращої вологостійкості розбавляють ґрунтовкою того ж виробника, наприклад, штукатурки Сілтік, Полімін та Anserglob.
Цілком допускається нанесення декоративної штукатурки у ванній. Однак слід пам'ятати, що вона повинна бути з високим ступенем вологостійкості. Зокрема, найкраще підходять штукатурки на силіконовій і силікатній основі. Крім того, слід уникати використання універсальних декоративних штукатурок, які можна застосовувати в приміщенні і для фасадних робіт. Як правило вони формують досить грубу фактурну поверхню, яка у ванній кімнаті може привести до травматизму.
Словосполученням декоративна штукатурка прийнято називати досить широкий перелік оздоблювальних матеріалів, що істотно відрізняються за складом і зовнішніми естетичними властивостями. Як правило, більшість декоративно оздоблювальних матеріалів можуть використовуватися як для зовнішніх робіт, так і всередині приміщень. Вони значно різняться за ціною, методом нанесення і норми витрати.
Переважна кількість декоративних штукатурок має особливу технологію нанесення. Однак, в більшості випадків, на поверхні основи вони наносяться за допомогою напівтертка. Потім слід попереднє розгладження і формування декоративної фактури. Якщо штукатурка гладка, можливе нанесення декількох шарів для формування багатобарвного ефекту.