Фарби та емалі використовується для отримання зовнішнього захисно-декоративного покриття до якого пред'являються підвищені вимоги стійкості до механічних пошкоджень, підвищеної вологості, різних біологічних факторів (цвіль, гниття, поразки грибком).
Найбільш часто для оздоблення інтер'єрів застосовують фарби трьох типів: водно-дисперсійні, масляні і алкідні (провідні виробники набагато більше видів, але найпопулярнішими є перераховані).
Вибір інтер'єрних фарб залежить не тільки від ціни, але і від області їх застосування. Фарбування бетону, цегляних стін або штукатурки бажано здійснювати за допомогою водоемульсійних сумішей.
Перед цим основу слід обробити ґрунтовкою Церезіт СТ-19 або Кнауф Бетонконтакт. Для тих же поверхонь.
Для фарбування стель найкраще підійде водоемульсійна тиксотропна фарба. Це суміш, яка завдяки домішкам має консистенцію сметани. При чому, під час інтенсивного розмішування вона стає більш рідкою, а після нанесення швидко застигає, не даючи потьоків і не формуючи краплі.
Відрізняються значно більшою опірністю різних атмосферних і механічних впливів. Відповідно ціна таких сумішей істотно вище. При їх виборі необхідно орієнтуватися, перш за все, на тип оброблюваної поверхні: цегла, бетон, дерево, метал. Класифікацію фасадних фарб здійснюють за типом в'яжучого складу:
На відміну від фарби емаль не включає до свого складу наповнювачів і розчинників. Тільки сполучна, заснована на фторідних з'єднаннях і невелика кількість пігментів. Такий склад дає при висиханні дуже міцний і еластичний тонкий шар, що перевершує за своїми характеристиками звичайні фарби. У Києві можна купити емалеві фарби наступних типів:
При виборі фарбувальних речовин будь-якого типу необхідно, перш за все, орієнтуватися на область застосування, які зовнішні фактори будуть впливати на пофарбовану поверхню: сонце, волога, температура. Потім потрібно визначити тип в'яжучої речовини для максимально міцного з'єднання фарби з основою. Як правило, така інформація вказується виробником на упаковці.