Контактор і магнітний пускатель – комутаційні електроапарати, що застосовуються в силових мережах постійного та змінного струму. І ті та інші комутаційні апарати складаються з електромагнітної котушки, кількох пар силових та керуючих контактів.
Пускач може бути електромагнітного та електромеханічного типу. З їх допомогою можна дистанційно зупиняти двигуни та вмикати. Це забезпечує стабільний та надійний процес роботи. Електромагнітний пускач додатково оснащений:
Дані комплектуючі забезпечують захист від перенапруги та навантаження внаслідок обриву фази. Напруга подається на магнітну котушку, і електричний ланцюг замикається. Пристрої з обмежувачами можуть працювати у мікропроцесорній техніці.
Контактор - двопозиційний електромагнітний апарат, призначений для частих дистанційних включень та вимикань силових електричних ланцюгів в нормальному режимі роботи. Різновид електромагнітного реле.
Незахищений комутаційний прилад і компоненти, що управляють, називаються контакторами. Вони проводять процес комутації дуже часто, до 1500 разів на годину. Встановлюються для захисту від перенапруги насосів, вентиляторів, двигунів, компресорів та іншого обладнання, що вирізняється високою напругою. Управління здійснюється дистанційно. Вони є незамінним елементом у роботі дорогого обладнання, де потрібний максимальний захист від виходу з ладу. Для низьковольтних апаратів підійдуть командоконтролери.
Реле напруги (його ще називають відсікач напруги) - це прилад, який відключає напругу вашої домашньої мережі, якщо вона виходить за встановлені межі. Зазвичай це приблизно 160-170 Вольт за нижньою межею та 250-260 Вольт за верхньою межею. Реле є складною конструкцією, яка здатна роз'єднати навантаження. Імпульсне реле працює від компаратора чи мікропроцесора. За рахунок продуманої схеми колодки для реле забезпечують швидкодію та миттєве спрацьовування. Апарат відрізняється від стабілізатора тим, що просто обриває електричну мережу та захищає певну ділянку у разі мінімального та максимального показання.