Гідроізоляцією називають комплекс заходів щодо захисту будівельних конструкцій від контакту з водою і вологою. Матеріали, які використовуються для виконання цих робіт, теж часто позначають терміном «гідроізоляція».
У спорудах гідроізоляції потребують, в першу чергу, конструкції фундаменту, цоколя, підвалу, даху, басейну ін. Всередині будівлі - приміщення, які можуть піддаватися підтопленню: ванна кімната, бойлерна, кухня пральня, душова ін.
Також гідроізоляцію здійснюють для захисту від вологи утеплювачів при теплоізоляції покрівельної системи, міжповерхових перекриттів, стяжок, фасадних стін під сайдингом ін.
Для виконання гідроізоляційних робіт було розроблено і випускається безліч різновидів матеріалів. Їх можна класифікувати за такими параметрами:
Однак найбільш вичерпної є класифікація за способом облаштування. З усього різноманіття в будівництві найчастіше застосовується наступна:
Як правило, являє собою одно або двокомпонентні суміші для гідроізоляції на основі бітуму і натуральних розчинників, які випаровуються, утворюючи міцну еластичну корку. Робочий шар може коливатися від декількох мм до 3-5 см. Використовується для зовнішньої ізоляції від води конструкції фундаментів і плоских дахів.
Переваги: матеріал порівняно дешевий, легко наноситься, не вимагає застосування спеціальної техніки;
Особливості застосування: при температурах нижче нуля мастика для гідроізоляції на основі бітуму стає крихкою, механічні дії призведуть до розтріскування і розривів. Термін експлуатації (до 5-6 років). Вимагає ретельної попередньої підготовки поверхні.
Популярні виробники: Техноніколь.
Являє собою рулонні матеріали, які приклеюються до основи за допомогою різних засобів - бітумної мастики, спеціального клею, вже нанесеного на поверхню матеріалу або способом наплавлення.
Найчастіше застосовується в конструкціях плоских покрівель (з кутом нахилу 30°) в кілька шарів, або на вертикальних поверхнях для ізоляції фундаменту і цокольних поверхів.
Для оклеечної гідроізоляції часто використовують євроруберойд, який виготовляється на основі нетканого скловолокна і різних полімерних матеріалів, що значно збільшує термін експлуатації і запобігає гниттю.
Розрізняють покрівельний (зовнішній шар з присипкою) і підкладковий євроруберойд. А за методом нанесення - самоклеючийся і такий, що наплавляється.
Переваги: в якості основи для рулонного гідроізоляційного матеріалу може бути використаний бетон, дерево, старе рулонне покриття, плоский шифер ін. Матеріал досить довговічний і економічний, стійкий до агресивного зовнішнього середовища.
Особливості застосування: необхідно ретельно підготувати поверхню, бажано застосування бітумного праймера. При обклеюванні бетонних матеріалів, основа повинна бути абсолютно сухою (вологість до 4%), інакше відбудеться відшарування. Необхідно особливо ретельно контролювати якість місць з'єднання полотнищ.
Виробники: Техноніколь - Полибуд, Бікроеласт.
Фарбувальна гідроізоляційна суміш являє собою полімерно-бітумні емульсії на водній основі (сленговий вираз - «рідка гума») або рідкі мастики на бітумній основі з додаванням тальку, азбесту або синтетичних смол. Вони можуть наноситися методом напилення - за допомогою спеціального обладнання або ручними інструментами: пензлем, валиком або шпателем. Робочий шар - 3-6 мм.
Переваги: формує рівномірний шар без швів, легко і швидко наноситься на основи різної форми, з рельєфами і нерівностями.
Особливості застосування: рекомендується використовувати для гідроізоляції "на притиск", так як з'єднання з основою порівняно слабке і при негативному тиску води (з боку основи) матеріал просто відшарується.
Виробники: Техноніколь, Knauf.
На відміну від звичайної штукатурки має мінімум наповнювачів. До недавнього часу використовувся чистий цемент (залізнення поверхні) або з добавками рідкого скла і алюмінату натрію. Даний спосіб був досить дорогим.
В даний час використовуються кілька видів штукатурної гідроізоляції. На основі цементу з полімерними і мінеральними добавками. Або на основі вапняної емульсії з додаванням олеїнової кислоти і охри. Застосовується для обробки стін всередині приміщень шаром в 2-3 мм.
Переваги: формує тонкий міцний і довговічний шар. Може бути використана в якості основи для будь-яких оздоблювальних матеріалів, в тому числі під плитку.
Недоліки: досить тривалий період висихання, висока трудомісткість виконання робіт.
Перешкоджає капілярному підняттю води по порах матеріалу. Являє собою суміш з портландцементу і активних хімічних домішок, наносяться на мокру поверхню де вступає в хімічну реакцію з водою утворює кристали заповнює пори. Як правило глибина проникнення 15-20 см. Найчастіше використовується для ізоляції стінок зсередини при незначному, але постійному надходженні води.
Переваги: всі роботи можна здійснювати без відкопування фундаменту, не потрібно висушувати бетон, забезпечує відмінний захист і подовжують довговічність матеріалу.
Недоліки: в якості основи можуть застосовуватися тільки будівельні бетони, піщано-цементні стяжки і розчини з маркою не нижче М150.
Популярні виробники/товари: Церезіт CR-65, CR-66 Kreisel 810, Anserglob WSR 56.
Таким видом гідроізоляції є процес закачування ремонтної суміші під тиском в пори, тріщини, шви і саму товщу будівельного матеріалу. В результаті відсікається капілярне підсмоктування води з грунту.
Розрізняють зернисту, волокнисту і порошкоподібну засипну гідроізоляцію. Як матеріал використовується суха глина, перлітовий пісок, різні шлаки або скловата. Монтаж здійснюється в нішу або опалубку, матеріал утрамбовується під тиском.
Незалежно від того, яка гідроізоляція краще підходить для заснування певного типу, наш магазин надасть необхідну кількість якісного матеріалу за доступною ціною.
Ми здійснюємо продаж будівельних, ізоляційних і декоративно-оздоблювальних матеріалів в Києві зі складу оптом і в роздріб. Можемо здійснити доставку придбаного товару по місту та області, є послуги вантажників.