У сучасному будівництві використовується широкий перелік матеріалів утеплювачів, що дозволяє при меншій товщині стін і перекриттів, створювати комфортне ізольоване від холоду простір. Утеплення горища є одним з найважливіших етапів будівництва. Існує кілька основних матеріалів і технологій утеплення, які дозволяє створити простір, захищене від холоду і продування.
Горище перед утепленням
Чому необхідно утеплювати горищне приміщення
Горищне приміщення, через тонкого покрівельного матеріалу, охолоджується взимку і нагрівається влітку в найкоротші терміни. При відсутності утеплення покрівлі та горищних перекриттів, відбувається охолодження внутрішніх приміщень будинку. Погана ізоляція або її відсутність, приведуть до збільшення витрат на опалення, а якщо розрахунок опалювальної системи проведений без урахування неізольованою покрівлі, то потужності і зовсім може не вистачити для підтримки комфортної температури в будинку.
Таким чином, утеплення горища, є обов'язковим правилом при будівництві приватного будинку. Це дозволить уникнути високих витрат на енергоресурси і зробити проживання в будинку комфортнішим.
Різновиди горищних утеплювачів
Для утеплення використовується широкий асортимент матеріалів, що застосовуються для обробки горищних перекриттів, а також для утеплення покрівлі. Найчастіше для робіт використовуються різновиди утеплювачів наведені нижче
Мінеральна вата – підходить для утеплення перекриттів і покрівлі. Являє собою щільний матеріал, що складається з мінеральних волокон, що утворюють пористу внутрішню структуру, що не пропускає холодне повітря. Мінеральна вата поставляється в плитах, розрізняється по товщині, завдяки чому можна підібрати потрібний розмір, з урахуванням простору для ізоляції. Матеріал здатний накопичувати вологу при контакті з водою і втрачати ізоляційні властивості. Тому, при ізоляції покрівлі, разом з мінеральною ватою укладається шар пароізоляції.
При виборі мінеральної вати, слід звернути увагу на матеріали від наступних виробників, найбільш широко затребувані на ринку будматеріалів:
Утеплення горища мінеральною ватою
Сипучі утеплювачі – сипучі матеріали застосовуються для теплоізоляції перекриттів між горищем і житловим приміщенням. Серед сипучих утеплювачів, найбільш якісним і надійним є керамзит. За зовнішнім виглядом, схожий на невеликі камені, з закругленими краями мають пористу внутрішню структуру. Керамзит легкий і не створює додаткового навантаження на перекриття, навіть при засипці товстим шаром. Не вбирає воду і перешкоджає появі цвілі та інших мікроорганізмів.
Також в якості насипного утеплювача використовуються тирса або гранули пінопласту. Але ці матеріали привертають гризунів, а дерево швидко сиріє і може стати розповсюджувачем цвілі і бактерій.
Утеплення горища керамзитом
Напилюваний утеплювач - напилювані утеплювачі, такі як пеноізол, набувають широкої популярності, завдяки високим теплоізоляційним властивостям і універсальної здатності однаково ефективно наноситься на будь-який матеріал, від деревини, до гладкого металу. Пінзеля лягати рівномірно, без порожнин і містків холоду, не вбирає вологу і не деформується при нагріванні. Недоліком є досить висока ціна такої ізоляції, обумовлена специфікою виробництва матеріалу і необхідністю використання професійного обладнання для нанесення. Виготовити ізоляцію з пеноізола самостійно не вийде.
Утеплення горища пнозолом
Як проводиться утеплення
Кожен утеплювальний матеріал має свою специфіку використання і методи монтажу, які варто розглянути детальніше:
- Плитні матеріали, такі як базальтова вата, використовуються для утеплення покрівлі або підлогових перегородок. Для утеплення, спочатку укладається шар пароізоляції запобігає контакт мінеральної вати з зовнішнім середовищем. Потім монтуються плити мінеральної вати. При утепленні покрівлі, плити нарізаються таким чином, щоб заповнити проміжки між кроквами. Якщо після укладання є помітні стики, їх необхідно задути монтажною піною. Після укладання монтується додатковий шар пароізоляції запобігає контакт з вологою всередині приміщення;
- Насипні матеріали - підходять тільки для утеплення перекриттів. Дерев'яні перекриття перед засипанням покриваються вологозахисними складами, а також засобами від цвілі і паразитів. Потім засипається керамзит, розрівнюється і поверх нього може настилатися основне підлогове покриття.
- Напилювані матеріали - перед напиленням піноізолу, дерев'яні та металеві поверхні грунтуються захисними складами, що запобігають утворенню корозії або цвілі. Також дерев'яні конструкції можна додатково покрити коштами для захисту від загорянь, щоб підвищити безпеку об'єкта. Матеріал наноситься розпиленням, точково, що дозволяє рівномірно задувати пеноизол в усі стики, тріщин і шви покрівельного матеріалу. Розпилення проводитися в один або 2 шари в залежності від бажаної товщини покриття.
Заключення
Теплоізоляція горищного приміщення, обов'язкова вимога при облаштуванні комфортного і зручного будинку. По можливості проводитися утеплення як покрівлі, так і перекриттів, що дає кращий результат і дозволяє використовувати горище для зберігання різних домашніх речей або навіть в якості додаткового житлового або робочого приміщення. При виборі матеріалів для ізоляції, потрібно враховувати технічні особливості проекту, наявний бюджет на послуги і бажаний результат від роботи. Знайти недорогі і якісні матеріали для утеплення, не складе труднощів.