Компанія Церезіт випускає широкий асортимент клеїв, які використовуються для фіксації підлогових покриттів різного типу. Кожен вид клею має свою специфіку використання в залежності від виду підстави і матеріалу підлогового покриття.
Як правильно приклеїти лінолеум
Як правило, лінолеум укладається на бетонну основу. Мається на увазі залізобетонна плита перекриття, з попередньо забитими стиками, цементно-піщана стяжка або будь-який інший вид нівелюють, мокрих і напівсухих стяжок, де присутній цемент. За допомогою клею здійснюється укладання практично всіх видів лінолеуму з ізоляційною підосновою. Нижня сторона такого підлогового покриття оснащена тканинної або нетканій підкладкою, що є теплоізолятором і перешкоджає поширенню звукових хвиль. Для укладання лінолеуму, що не має підстави необхідно встановити чорнову підлогу з вологостійкої фанери, ДСП або ДВП. Використання листів OSB допускається, якщо товщина підлогового покриття перевищує 4 мм.
Для приклеювання лінолеуму можуть використовуватися такі різновиди клею:
- Дисперсійні склади типу Ceresit (THOMSIT) L 240 D. Вони використовуються для фіксації лінолеуму на тканинній підоснові і з ізоляційними підкладками. Клей наноситься пластиковим зубцюватим шпателем безпосередньо на бетонну основу. Розмір зубців залежить від необхідної товщини клейової маси. Як правило, він становить 6-7 мм.
ВАЖЛИВО!!! Для того, щоб запобігти надмірній усадку лінолеуму перед укладанням його необхідно скачати в тугий рулон підкладкою на зовнішню сторону.
- Склади на основі синтетичних каучуків і смол, типу Ceresit (THOMSIT) K-182. Вони використовуються для приклеювання алкідних неПВХ лінолеумів, які не мають підкладок. Шар нанесення не перевищує 3-4 мм. Клей необхідно наносити як на підставу, так і на тильну сторону лінолеуму шпателем або пензлем. Укладати підлогове покриття на оброблене підстава необхідно не відразу, а дочекавшись вивітрювання надлишків розчинника (близько 10-15 хв.).
ВАЖЛИВО!!! Використання металевого шпателя не рекомендується, так як при нанесенні клейових складів з синтетичної основою, значно зростає ризик загоряння або вибуху.
Послідовність етапів приклеювання лінолеуму
Попередня примірка і чорновий розкрій вздовж стіни (1), за зовнішніми (2) і внутрішнім (3) кутах. Вирівнювання і обрізка кромки по лінійці (4). Нанесення клейової маси на бетонну основу (5). Заправка лінолеуму під лиштва і косяк (6).
Як правильно приклеїти паркет
Паркет дуже чутливий до умов зовнішній середовища. Процес монтажу такого підлогового покриття можна починати тільки після того, як в будинку будуть закінчені всі «мокрі» оздоблювальні роботи. Чернової бетонну підлогу заливається піщано-цементним стягуванням або будь-яким іншим нівелює складом на цементній основі. На нього вкладається фанера. Підготовлена поверхня повинна бути ідеально рівною.
ВАЖЛИВО!!! Перед укладанням фанери і паркету їх рекомендується кілька днів витримати в приміщенні, де будуть здійснюватися роботи.
Схема укладання штучного паркету
Після того як фанера надійно закріплена, на неї шпателем наноситься паркетний клей. Наприклад, Ceresit (THOMSIT) P-625. Для досягнення максимально надійної фіксації кожну планку рекомендується закріпити механічним способом, використовуючи шурупи саморізи або цвяхи. При цьому доцільно застосувати спеціальний пневматичний інструмент. Подальші роботи по шліфовці, грунтовки і покриття штучного паркету лаком можна здійснювати не раніше ніж через тиждень.
Різні схеми укладання штучного паркету
Як приклеїти каучукові, гумові і ПВХ покриття
Підлога на основі каучуку, гуми та ПВХ, як правило, застосовують в громадських місцях, комерційних організацій та на виробництві. Тому, до клейових складів, які використовуються для їх кріплення, пред'являються особливі вимоги по міцності з'єднання підлогового покриття і поверхні. Незважаючи на те, що перераховані матеріали мають різні технічні характеристики, для їх кріплення можуть використовуватися універсальні клейові суміші, наприклад, Ceresit (THOMSIT) K-182 для гумових покриттів на неопренові основі.
Приклеювання ПВХ плитки
Особливу міцність з'єднання забезпечують двокомпонентні клейові склади на поліуретановій основі: Ceresit (THOMSIT) R 710 (А/В). При їх використанні смолу необхідно змішати з затверджувачем, після чого готова суміш може бути використано протягом 20 хв. Такий клей відрізняється не тільки міцністю і надійністю з'єднання, але і високою швидкістю затвердіння. Вже через кілька годин підлогове покриття може витримувати розрахункову механічне навантаження, а через тиждень хімічну.
Для укладання ПВХ плитки рекомендується використовувати спеціалізовані склади типу Ceresit (THOMSIT) UK 400 або Ceresit (THOMSIT) К-188 Е, так як цей матеріал має велику щільність і погано закріплюється за допомогою універсальних складів.
Фіксатори підлогових покриттів
Існують спеціальні склади- фіксатори, які дозволяють не тільки надійно зафіксувати підлогове покриття на підставі, а й швидко зробити його заміну, чи не прикладай надмірних зусиль при монтажі. Наприклад, фіксатор Ceresit (THOMSIT) TK 199, який може використовуватися для фіксації ковроліну і ХВ-покриття поверх натурально і штучного каменю, лінолеуму, ПВХ.