Гіпсокартон дуже універсальний матеріал, за допомогою якого можна легко і просто реалізувати будь-який дизайнерський проект. Працювати з таким матеріалом зручно, він безпечний для здоров'я, має доступну ціну і купить гіпсокартон, профілю і інші комплектуючі елементи можна в будь-якому будівельному магазині. У цій статті ми розберемо тему простої одноуровневої стелі.
Підготовка до виконання робіт
Робота по монтажу простого підвісної стелі складається з декількох етапів:
- Розмітка;
- Кріплення профілю;
- Обшивка гіпсокартоном;
- Шпаклівка;
- Оздоблення.
Матова однорівнева натяжна стеля
Для роботи знадобитися звичайний або вологостійкий стельовий гіпсокартон, профілі UD і CD, підвіси, з'єднувачі "Краб", дюбеля і саморізи. Найвідоміші виробники гіпсокартону це Knauf і Plato. Гіпсокартон стельовий KNAUF застосовується для влаштування рівних стель. Гіпсокартон стельовий Plato - для підвісних стель, перегородок і простінків в двошарових конструкціях на металевих каркасах.
Вологостійкий стельовий гіпсокартон Knauf призначений для приміщень з різкими і значними коливаннями вологості і температури. Має невелику товщину, і використовується в системах підвісних стель. Вологостійкий стельовий гіпсокартон PLATO — для підвісних стель, перегородок та інших конструкцій з подвійним шаром облицювання. Застосовується для приміщень з періодично підвищінною вологістю.
Профілі "СD-60" і "UD-27" використовуються для монтажу підвісних стель і зашивці стін. Профіль CD-60 застосовується як основний для створення гіпсокартонних конструкцій та обшивці стель, а профіль UD-27 використовується як направляючий для CD-60 при облицюванні стін і стель ЛГК.
Якщо планується двох рівневий стеля, то знадобитися ще й пружинний підвіс "Метелик", який призначений для з'єднання двох рівнів стельового каркаса.
Хрестовина або "краб" - одне рівневий з'єднувач, з його допомогою можна посилити конструкцію скріпивши CD і UD профілю перемичками, які перпендикулярно кріпляться до поздовжніх профілів
Технологія виконання робіт:
- Розмітка. Спочатку робиться розмітка, це потрібно для того що б визначити висоту майбутнього стелі. Робиться розмітка за рівнем. Виставити рівень можна за допомогою рівня або лазерного рівня. В залежності від розмірів светіліьників визначається висота майбутньої стельової конструкції. Намітити розмітку можна малярської ниткою, простим олівцем або звичайним маркером чорного кольору. Як правило розмітку планують на тій висоті, де буде розташований верх ЛГК. Завдяки такому способу можна легко змонтувати каркас.
Розмітка стелі під профілі для кріплення гіпсокартону
- Монтаж профілю. Далі по розмітці по всьому периметру стін на дюбеля монтується UD профіль. За дереву використовуються звичайні "чорні" саморізи. CD профіль монтується паралельно UD на відстані приблизно 0,4 - 0,5 см. Монтаж CD виробляється на прямі підвіси, які кріпляться до основної стелі, а профіль до цих підвісів. П-підвіси використовуються якщо відстань від основної стелі до підвісної 3-10 см. При відстані 60- 80 см. Испоьзуют пружинні підвіски, вони зручніше в роботі, але коштують дорожче. Відстань для пружинних підвісів може бути до 1 м. Для кріплення підвісів використовують дюбеля, для дерев'яних поверхонь - звичайні саморізи.
Монтаж прямих підвісів
- Обрізка профілів. CD профіль обрізається так, щоб між стіною і профілем залишилося місце приблизно 0,5 - 0,8 см. Коли відстань між стінами перевищує 3 метри, профілю можна з'єднати між собою за допомогою сполучних скоб. Далі CD встановлюється в UD. При чому не перпендикулярно, а трохи навскіс, так буде правильно. Якщо профіль прикрутити один до одного прямо звичайними саморізами, капелюшок самореза виступатиме назовні, через що лист не буде повністю примикати до UD профілю та стелю вже спочатку буде нерівним. Якщо це не сильно принципово, можна продовжувати роботу. Але при цьому рекомендується використовувати додаткове кріплення для CD і UD або можна з'єднати профілю Заклепувальний пістолетом. Висота кріплення CD профілю визначається так само як і для розмітки. Коли відстань між стінами 5 - 10 м, для розмітки найкраще використовувати щільну нитку. CD профіль кріпиться до стельового кріплення, прикручується на саморізи і з'єднується заклепками.
Монтаж металевого каркасу з профілю
- Монтаж листів. Монтувати гіпсокартон на стелю краще всього удвох: один тримає, другий прикручує. Якщо майстер працює один, тоді на допомогу знадобляться додаткові підпори. Для кріплення листів використовуються саморізи і шуруповерт (можна - дріль).
Монтаж листів гіпсокартону
- Шпаклівка. Поверхня обробити ґрунтовкою, місця швів ЛГК проклеїти серпянкой і нанести шпаклівку. Можна наносити суцільний шар шпаклівки або тільки в місцях стиків і саморізів.
Шпаклівка гіпсокартону
- Фінішна обробка. Стелю можна пофарбувати або поклеїти шпалери.
Фінішна обробка. Фарбування.
Зі статті ви дізналися, як виробляти розмітку, монтувати каркас і профілю, кріпити гіпсокартон і проводити фінішну обробку. Розрахувати кількість матеріалу, скільки чого потрібно, можна за допомогою калькулятора. Якщо дотримуватися всіх інструкцій і зануритися повністю процес, то встановити стелю з гіпсокартону не складе труднощів.