Як обробити відкоси шпаклівкою?
- Перелік матеріалів та інструментів
- Як обрати матеріали, щоб зробити відкоси на вікна якісно?
- Відкоси на вікна: послідовність робіт
Укоси – це саме та частина вікон, яка найбільше страждає під час заміни старих віконних конструкцій на нові металопластикові. Рівні акуратні укоси практично не привертають уваги, а от якщо на них є якісь дефекти – це помітно з першого погляду. Тож навіть якщо ви не плануєте акцентувати увагу на цій на цій частині вікна чи взагалі сховати її за тюлем – варто відразу все зробити все якісно та охайно.
Є кілька способів обробити відкоси, але найпоширеніший – облицювання шпаклівкою з подальшим фарбуванням. Тож далі ми покроково розповімо, як провести усі роботи та які матеріали краще обрати.
Перелік матеріалів та інструментів
Для того, щоб зробити відкоси на вікнах самостійно, вам знадобиться такий інструмент:
- Шпателі;
- Насадка-міксер на дрель для приготування сухої суміші (також може знадобитися для розмішування готової);
- Ємність для приготування суміші;
- Ванночка і валик для фарби;
- Щітка для нанесення грунтовки;
- Рулетка.
Матеріали:
- Шпаклівка/штукатурка (суха суміш або готова).
- Грунтовка;
- Фарба;
- Малярський скотч;
- Перфорований куточок;
- Матеріали для шліфування (терка, папір)
Усі необхідні матеріали та інструменти ви можете швидко обрати та придбати в нашому інтернет-магазині.
Як обрати матеріали, щоб зробити відкоси на вікна якісно?
Асортимент шпаклівок у будівельних магазинах дуже великий: починаючи від обсягу пакування, і закінчуючи складом та призначенням. Знаючи особливості мікроклімату в приміщенні, шукаємо оптимальний варіант шпаклівки відкосів:
- Для сухих житлових приміщень можна купити гіпсову або вапняно-гіпсову суміш;
- Для вологих приміщень (кухні, ванної кімнати) підійдуть полімерні та цементні.
Є універсальні варіанти, які підійдуть, якщо вам потрібно зробити укоси у всіх кімнатах і ви не хочете купувати кілька різних сумішей.
Далі необхідно визначитися суху чи готову суміш обрати. Сухі шпаклівки потребують попереднього приготування і чіткого дотримання інструкції та пропорцій складових. Готові в цьому плані набагато зручніші, єдиний недолік такої шпаклівки відкосів – ціна. Вона вища і якщо матеріалу потрібно багато – це суттєві витрати.
Якщо укоси потрібно не просто відреставрувати, а формувати з нуля – вам знадобиться штукатурка, а вже потім шпаклівкою можна буде вирівняти дрібні нерівності.
Вибір фарби теж доволі великий. Найчастіше для відкосів на вікна купують водоемульсійну, але можна придбати й інші варіанти. Гарним рішенням буде інтер’єрна фарба на полімерній основі – акрилова чи латексна. Її перевага полягає у стійкості до вологи та появі грибка і плісняви.
Відкоси на вікна: послідовність робіт
- Підготовка поверхні. Очищуємо поверхні залишків фарби, акуратно обрізаємо монтажну піну, прибираємо все сміття та пил. Для кращої ізоляції зазори, заповнені монтажною піною, можна додатково обробити герметиком. Далі усі поверхні обробляємо грунтовкою для кращої адгезії і захисту від грибка, плісняви.
- Щоб захистити віконну раму і суміжні стіни від суміші – використовуємо малярну стрічку, підвіконня можна накрити папером і закріпити його стрічкою.
- Якщо відкоси потрібно робити з нуля – наносять кілька шарів штукатурки. Кожен наступний – після того, як висохне попередній.
- Наявні відкоси або сформовані штукатурко вирівнюють фінішною шпаклівкою з допомогою шпателя.
- Фінішний шар наносять зверху укосу до підвіконня.
- Після його висихання поверхню шліфують і фарбують.
Ми допоможемо вам дібрати усі матеріали та інструменти для обробки відкосів штукатуркою і забезпечимо швидку доставку.