Як правильно зробити цементно-піщану стяжку підлоги?
Для того щоб правильно залити стяжку, щоб вона мала довговічний термін служби і добре трималася, поверхня потрібно добре підготувати.
На цьому етапі немає ніяких премудростей - потрібно просто з поверхні прибрати пил і сміття. Перед нанесенням цементно-піщаної стяжки або наливної підлоги, для хорошого зчеплення з поверхнею, поверхня потрібно прогрунтувати, підійде будь-яка грунтовка.
Наступним етапом є установка маячків. Їх встановлюють на відстані трохи більше метра один від одного. Кріпляться до підлоги вони за допомогою густого цементного розчину. Маячки потрібні для рівня.
Після установки маячків настає етап заливки підлоги. Для цього підійде суміш піску з цементом, в пропорції 1: 3 або стяжка, .Якщо у вас стандартна стяжка до 4 см. то підійдуть популярні суміші в ціновому сегменті 30-40 грн. - Полімін СЦ5, Майстер Базис або Крайзель 441. Для теплої підлоги - стяжки трохи дорожче, тому що вони еластичні (витримують перепади температури) - це Артісан С42, Майстер Ренмікс.
Стяжка заливається між маяками і правилом вирівнюється рівень розчину по маяках. Розчин укладається від дальнього кута кімнати і простягається на себе, інакше самі опинимося в кутку і не зможемо вийти. Щоб не було тріщин необхідно два-три рази змочити стяжку водою при затвердінні. А через пару днів вже можна буде ходити. Після цього дістаються маячки і заливаються щілини, інакше маяки почнуть іржавіти. Після цього очікування - чотири тижні до повного висихання.
Все, стяжка готова! Якщо всі кроки зроблено правильно, то вийде горизонтальний рівну підлогу без великих тріщин і раковин.
При комбінованій стягуванні, після цього заливається самовирівнюючий розчин (або наливна підлога) - саме він забезпечує ідеально гладкий і рівну підлогу, під остаточне фінішне покриття - лінолеум, ламінат, паркет, ковролін і т.д. Врахуйте що наливна підлога теж буває для різної товщини підлоги, морозостійкій, для теплої підлоги.
Що стосується видів стяжки - то про це можна прочитати тут.