План
ГКЛ, як поверхню для укладання плитки
Гіпсокартон є популярним будівельним матеріалом, який широко застосовується в підготовчих роботах при обробці приміщень. Його використовують для створення простінків, арок, ніш та інших елементів інтер'єру.
Гіпсокартонні листи дозволяють отримати ідеально рівну поверхню без застосування «мокрих» процесів стартовою і фінішної штукатурки. Крім того, значно скорочується час виконання оздоблювальних робіт.
ГКЛ є ідеальним підставою для будь-якого типу декоративно оздоблювальних матеріалів. За умови підбору правильного клеїть кошти на поверхні гіпсокартону надійно закріплюються будь-які види шпалер і керамічна плитка. Крім того, поверхня ГКЛ можна фарбувати, практично, будь-якими видами лакофарбових матеріалів.
Вибір гіпсокартону
Укладання крупно-і среднеформатной плитки на будь-яку поверхню вимагає від підстави повної відсутності перепадів висоти. Гіпсокартон повністю відповідає цим вимогам. З його допомогою створюється рівна і досить міцна, не деформуються поверхню. У порівнянні з традиційними матеріалами, які використовувалися для вирівнювання поверхонь: цементні, цементно-вапняні або гіпсові штукатурки, процес чорнової обробки стіни відбувається набагато швидше.
Різновиди гіпсокартону
Підбір клею
Багато майстрів використовують для облицювання гіпсокартону звичайну універсальну клейову суміш на цементній основі. Але в деяких випадках доцільніше купити в Києві клей для плитки інших типів:
- спеціалізований клей на цементній основі для гіпсокартонних (паперових) поверхонь;
- еластичний клей, може продаватися у вигляді сухої суміші або вже готовий до застосування в відрах. Даний вид клею відрізняється поліпшеними експлуатаційними характеристиками і підвищеною пластичністю. Вартість його трохи вище звичайного – Ceresit СМ-17, Момент еластичний, Baumit FlexTop, Ансерглоб BCX 46, Майстер Флекс, Siltek T-801;
- рідкі цвяхи - продаються в тубах і для їх використання необхідний спеціальний пістолет, який вичавлює вміст на плитку. Найбільш витратний матеріал. Рекомендується використовувати тільки під час ремонту, якщо потрібно підклеїти кілька відвалившися плиток або для облицювання особливо відповідальних приміщень.
Послідовність етапів процесу укладання
Першим етапом є установка самих гіпсокартонних листів. Якщо стіни в кімнаті з нормальною вологістю досить рівні, то установку ГКЛ можна виробляти на спеціальний гіпсовий клей Кнауф Перлфікс або Церезіт СМ-11. Якщо ж стіни мають значний ухил або нерівності, то рекомендується використовувати обрешітку.
У звичайних житлових кімнатах можна використовувати дерев'яні рейки, а для приміщень з підвищеною вологістю рекомендується застосовувати металевий профіль з антикорозійним цинковим покриттям.
Кріплення ГКЛ на клей
Після установки гіпсокартону необхідно виконати шпаклівку стиків, внутрішніх і зовнішніх кутів, віконних і дверних укосів. При цьому використовуються мультифінішні і стартові гіпсові штукатурки, сітки і косинці для формування рівних кутів. Після шпаклювання вся поверхня грунтується ґрунтовкою глибокого проникнення для поліпшення з'єднання клею і поверхні ГКЛ.
Укладка плитки на ГКЛ
Клей наносять на поверхню підстави зубчастим шпателем. При чому, чим більше площа самої плитки, тим більшу відстань потрібно вибирати між зубцями. Плитка прикладається до обробленої поверхні і притискається. При необхідності її можна прістучать гумовим молотком. Для формування рівних швів між плиткою вкладають пластикові хрестики потрібної товщини. Завершується процес укладання через кілька днів (клею потрібно дати час просохнути) затіркою швів.