План
Найчастіше сайдинг являє собою панелі з полівінілхлориду, які застосовуються для оформлення фасадів будівель. Також панелі сайдинга сприяють утеплення будівлі і захищають його від впливу несприятливої погоди, такий як дощ, сніг і т.д. А взагалі сайдинг застосовується не тільки в житловому будівництві, але і для промислових об'єктів.
Сайдинг буває металевий, дерев'яний і вініловий. Для обробки фасадів житлових будинків найбільше популярний вініловий сайдинг. Він дешевше, на відміну від металевого сайдингу і практичніше ніж дерев'яний.
Вініловий сайдинг випускають у вигляді ПВХ панелей 20-25 см в ширину і до 4 м в довжину. Сайдинг відрізняється хорошою стійкістю до погодних змін, легко миється, швидко монтується, має багато різних квітів.
Кольорові панелі вінілового сайдинга
Вініловий сайдинг відмінно підходить для облицювання будівель, і навіть найстаріших посторек. Зазвичай під сайдинг зовні встановлюють утеплювач, за рахунок чого зберігається внутрішня площа.
Для утеплення під сайдинг часто використовують пінопласт, пінополістирол, мінвату тощо.
- Мінеральну вату найкраще використовувати в плитах 1м х 0,5 м. На відміну від рулонів, плити кріпити зручніше і тримаються вони набагато краще. У той час як вата в рулонах може сповзти вниз. Недолік мінеральної вати полягає у високому коефіцієнті водопоглинання, який становить майже 70%. Для утеплення будинку під сайдинг підходить Rockwool Wentirock MAX, Техноніколь ТЕХНОВЕНТ, універсальні плити URSA, Knauf тепло плита:
- Плити Rockwool Wentirock MAX застосовуються для утеплення зовнішніх стін будівель під оздоблення сайдингом, вагонкою і т.д. Дуже прості в монтажі, легко укладаються.
- Техноніколь Техновент має 80 щільність і призначений для утеплення вентильованих фасадів під сайдинг, вагонку, і т.д. Мінеральна вата має невелику об'ємну вагу, що не створює додаткових навантажень на фасади будівель і споруд.
Утеплювач Техноніколь Техновент. Мінеральна вата в матах
- Універсальні плити URSA продаються розміром 1250х600 мм. Сам матеріал відрізняється своєю пружністю, легким вагою, практичністю у використанні, такі плити швидко відновлюють свою форму при стисненні. Урса P-15 застосовується для зовнішнього утеплення фасадів під сайдинг.
- Knauf тепло плита. Knauf Insulation буває двох видів: щільні і більш м'які еластичні плити. Другий вид має низьку щільність і застосовуються для утеплення під сайдинг, стінових сендвіч-панелей, міжкімнатних перегородок та інших гіпсокартонних конструкцій. Можна сказати що плити Кнауф - універсальні.
Мінеральна вата в плитах і пінопласт
- Пінолпаст – це зручний і простий в установці утеплювач, він жорсткий, але при цьому легкий, відмінно стикуватися на стінах. Ціна пінопласту особливо не відрізняється від мінеральної вати, тому, не завжди, коли ви вибираєте пенолпаст, ви економите. Максимальний термін служби пінопласту 15 років, не більше.
Також пінопласт має дуже низьку паропроникність, що призводить до відсутності природного повітрообміну в будинку і більше дає ефект "термоса". Рішенням цього питання стане часте провітрювання приміщень або ж використання механічної вентиляції. Ці нескладні методи допоможуть позбутися від надлишку вологи в будинку, але при цьому може призвести до невеликої втрати тепла в кімнатах.
- Екструдований пінополістирол має дуже високу щільність - до 40 кг на м3. Даний матеріал має низьку теплопровідність і високим рівнем водопоглинання. Саме висока ступінь горючості 1-4 є головним недостакі етогно виду утеплювача. А взагалі основне завдання пінополістиролу це теплоізоляція під теплу підлогу і облицювання цоколя під засипку. Але дуже часто ЕППС використовують для утеплення стін, в той час як для цих цілей краще використовувати пенолпаст.
Сайдинг монтується досить просто. Спершу вертикально кріпляться дерев'яні бруси, найчастіше використовують брус 50х50 мм. Між брусами укладають утеплювач, після чого закривають ветобарьером, і набивають поверх ветобарьера Контррейка розміром 20х50 мм (використовується для монтажу металочерепиці).
Вітробар'єр - це спеціальна мембрана, яка випускає пар з внутрішньої сторони, і не пропускає пар і вологу зовні до утеплювача. Такий принцип роботи вітробар'єру дозволяє утеплювачу завжди залишатися сухим, і не вбирати вологу. Потім перпендикулярно направляє з дерева набивається сайдинг.
На малюнку нижче наочно показано як можна утеплити будинок із зовнішнього боку за допомогою вінілового сайдингу.
Утеплення фасаду під сайдинг
Також, замість дерев'яних брусів, для каркаса можна використовувати металевий профіль (підійде звичайний профіль для гіпсокартону). Монтують сайдинг на металевий профіль так само як ін а на дерев'яний брус.
Монтаж сайдингу на утеплювач
Використання таких матеріалів як мінвата, пенолпаст або ЕППС під сайдинг є мабуть найпростішим і маловитратним способом утеплити будинок із зовнішнього боку.