- Виробники Другие
Газоблок Стоунлайт виготовляється на заводі в м. Бровари Київської області. Це найпопулярніший продукт серед виробників газобетонних блоків, і є найоптимальнішим варіантом за ціною якостю.
Газоблок - пористий бетон, який складається з безлічі маленьких повітряних пір. Завдяки цьому він має високий ступінь звуко- і теплоізоляції. Він не потребує додаткових звукоізолюючих робіт. Має низький коефіцієнт теплопровідності, що з економічної точки зору позитивно позначається на опаленні будинку в зимовий період, а також кондиціонуванні в літні дні.
Газоблок служить для будівництва основних несучих стін (використовується товщиною 200 мм), а також перегородок (товщина 100мм).
Газоблок має ряд переваг перед іншими будівельними матеріалами: легкість, екологічність, низька теплопровідність, енергозбереження, відмінна звукоізоляція, пожежна безпека, міцність, легкий в обробці.
Використання газобетонних блоків, завдяки їх розмірами, дозволяє значно економити час на зведення стін. Будівництво стін з газоблоку перевищує будівництво з використанням цегли в 5-7разів. Також значно економить споживання розчинної суміші, на яку клеїться газоблок. Завдяки своїй легкості не вимагає великих масивних фундаментів.
За призначенням газоблок ділиться на основний (стіновий) і перегородковий.
Розміри газоблоку:
Перегородковий - 100х200х600мм. В одному метрі кубічному 83 штуки.
Стіновий - 200х300х600мм. В одному метрі кубічному 28 штук.
Технологія виготовлення газобетонних блоків досить складна. Крім точного дозування і дотримання пропорцій суміші, куди входить кварцовий пісок, вапно, цемент і, головний інгредієнт - алюмінієвий порошок або паста. Саме він є газоутворюючою речовиною.
Наприклад, на заводі Стоунлайт в Броварах що під Києвом використовується технологія автоклавного твердіння, коли сирі газобетонні блоки поміщають в автоклавні печі і під певною температурою при високому тиску відбувається затвердіння газобетону.
Завод має вдале розміщення виробничих потужностей і основного складу в Броварах і додатковий склад під Білгородом. Це дає можливість заощадити на доставці по всьому київському регіону
Укладання газоблоків
Укладання блоків з пористого бетону здійснюється на спеціальний клей.
Нанесення клею може здійснюватися вручну, традиційним способом за допомогою мастерка. Але в цьому випадку в обов'язковому порядку необхідно нанести рельєфні смуги спеціальним шпателем з зубцями.
Важливим елементом кладки з газоблоків є армування рядів. Тобто прокладка арматури для додаткового зміцнення і додання жорсткості всій конструкції. Армування роблять через кожні 4-6 рядів, але при цьому біля фундаменту і під дахом армують два ряди підряд через три ряди.
На поверхні блоків не передбачено спеціальних пазів, але враховуючи, що матеріал досить добре піддається обробці їх можна вибрати безпосередньо в укладеному ряду спеціальним інструментом.