- Виробники Тепловер
Перліт виглядає як звичайний пісок, але має вулканічне походження, завдяки чому при нагріванні до досить високих температур спучується. Під час термічної обробки - "спучування", обсяг початкового сировини може збільшитися від 5 до 20 разів. Залежно від технології обробки, що визначає обсяг матеріалу, 1 м3 спученого перліту може важити від 60 до 240 кг. Для прикладу 1 м3 необробленого перлітового піску важить більше тонни.
Залежно від ваги при насипної щільності фракції перліту діляться на наступні марки:
- М-75;
- М-100;
- М-150.
Зовнішній вигляд спученого перліту середніх фракцій
Область застосування
Спучений перліт має кілька сфер застосування. Залежно від його марки він може використовуватися наступним чином:
- М-75. В якості наповнювача при оштукатурюванні зовнішніх стін або зливках стяжки для підвищення теплоізоляційних властивостей конструкційних та оздоблювальних матеріалів.
- М-100. В основному як високоефективний засипний теплоізоляційний матеріал, який поміщають в порожнині стін, так як він має високу проникаючу здатність.
- М-150. У сільському господарстві, в основному в теплицях в якості наповнювача для штучних грунтів, а також в ландшафтному дизайні в якості декоративного мульчування клумб.
Переваги матеріалу
Основною областю застосування перліту є засипна теплоізоляція. Згідно з дослідженнями, шар спученого перліту в 1 см має теплоізоляційні властивості рівні 12 см цегляної кладки. Крім того, він має високу паропроникність - більш 0, 3 мг / м × год × Па. Це дозволяє вивести вологу зсередини будівельних конструкцій, що запобігає їх промороження і утворенню грибків і плісняви на внутрішніх стінах приміщення.
Використання в якості штучного грунту
Крім того спучений перліт володіє і іншими позитивними якостями:
- Екологічність - матеріал не виділяє в процесі експлуатації канцерогенних речовин;
- Не горючість - додає обштукатуреній конструкції додаткову вогнестійкість;
- Стійкість до різних біологічних поразок, в тому числі і гризунів.