Для того щоб забезпечити необхідну міцність цільної конструкції, використовують цеглу тієї чи іншої марки. Відповідно до діючих стандартів його міцності позначають буквено-цифровим рядом: М75, М100 і т.д.
Цифри вказують, яким межею міцності на стиск має виріб, іншими словами, яку максимальну навантаження на один сантиметр квадратний площі витримає матеріал, зберігаючи при цьому свою цілісність і первинні технічні характеристики. Наприклад, цегла М100 здатний, не руйнуючись, сприймати навантаження в 100 кг/см2.
Принципові відмінності рядового, клінкерної та облицювальної продукту полягають:
Область застосування такої цегли надзвичайно різноманітна. В першу чергу, це несучі стіни, внутрішні перегородки, фундаменти, колони, арочні конструкції, споруди з високотемпературним режимом експлуатації: печі, каміни, обмурування котлів, димові труби. У загальному випадку застосування матеріалу регламентується його маркою:
З причини невисоких вимог до зовнішнього вигляду, цегляну стіну згодом обробляють одним із способів: штукатурять, облицьовують, влаштовують вентильовані фасади, виконують утеплення по системі «термошуба». Це дозволяє не тільки надати більшої виразності фасаду, але і захистити його від зовнішніх впливів.
Цегла рядова є виробом у формі паралелепіпеда, призначенного для зведення зовнішніх і внутрішніх стін, перегородок, димових труб, арок і інших конструктивних елементів будівель і допоміжних споруд. Залежно від області застосування повинен відповідати певним вимогам і забезпечувати несучу здатність, надійність і деформаційну стійкість конструкцій.
Рядова (вона же будівельна) цегла підрозділяється залежно:
Крім того,цегла може виготовлятися з пустотами, розташованими як вертикально, так і горизонтально. При цьому товщина зовнішніх стінок такого виробу повинна складати як мінімум 12 мм, а розмір щілиновидних і циліндричних отворів повинні складати 20 мм і менше міліметрів. Подібний тип будівельного матеріалу дозволяє знижувати навантаження на фундаменти, а також підвищувати теплоизолирующую здатність зовнішніх стін.
Повсюдне застосування рядового вироби обумовлено його високими технічними властивостями, експлуатаційною надійністю, технологічністю і універсальністю застосування.
Рядовий цегла повнотіла, так само як і його аналог з пустотами, володіє:
Крім цього, цегляні конструкції сприяють формуванню сприятливого мікроклімату в приміщеннях, відрізняються екологічністю і стійкістю до різноманітних кліматичних умов. Сукупність зазначених якостей дозволяє стверджувати, що найбільш затребуваний будівельний матеріал - це рядова цегла, ціна якої в порівнянні з облицювальним або клінкерним варіантом помітно нижче. Остаточна вартість будівельного продукту залежить від його марки, геометричних розмірів, виду, а також від обсягу поставки та індивідуальної системи знижок постачальника.