Силікатна цегла
Як зробити декоративну обробку силікатної цегли (фарбування, оштукатурювання)?
Нанесення оздоблювального шару на гладку цегляну стіни потрібно дотримання певних правил. У зв'язку з її низькими адгезійними властивостями до штукатурення на кладочной поверхні надійно фіксують сталеву сітку, яка і буде служити основою штукатурного шару. Також для підвищення зчеплення стіну попередньо очищають і грунтують.
Забарвлення силікатної цегли виробляється фарбувальними складами на водній, силіконовій або латексній основі. Останній варіант привабливий здатністю блокувати утворення білих плям, так званих, висолів. Ще один спосіб нанесення фарбувального шару - використання клею ПВА спільно з барвниками.
Які є види силікатної цегли і їх параметри: вага і розмір?
Виробництво будівельних матеріалів ведеться на підставі затверджених нормативних вимог з урахуванням уніфікації типорозмірів. У зв'язку з цим розмір силікатної цегли і його вага може бути:
- 250х120х65 мм - одинарна; вага одиниці 3,2 кг і 3,6 кг - пустотіла і повнотіла цегла відповідно;
- 250х120х88 мм - полуторна; вага одного 4 кг і 4,8 кг - для виробів з пустотами і з суцільною структурою;
- 250х120х138 мм - подвійна; важить 5,4 кг.[/spoiler]
Силікатна цегла - один з видів будівельних матеріалів, які отримали найбільше поширення в будівельній галузі. Являє собою штучний камінь правильної форми, який містить у своєму складі пісок і вапно в співвідношенні 90% і 10% відповідно. Завдяки характерному білому кольору, кладка із силікатної цегли сама по собі є прикрасою будь-якої будівлі, не вимагаючи виконання зовнішніх оздоблювальних робіт. Однак у міру необхідності для додання матеріалу того чи іншого відтінку на стадії його виробництва додають пігменти.
Різновиди матеріалу
Відповідно до діючих стандартів силікатна цегла виготовляється різних типорозмірів, може бути повнотілою або мати вертикальні або горизонтальні порожнечі. Це дозволяє вибрати найбільш підходящий варіант для забезпечення міцності і теплотехнічних параметрів майбутньої споруди, а також в цілому вплинути на тривалість будівництва. Крім габаритів і структури будівельного виробу величезне значення мають фізичні характеристики матеріалу. Найголовнішими є:
-
марка по міцності від М75 до М300;;
-
марка по морозостійкості від F15 до F50;;
-
водопоглинання (здатність вбирати воду), чим воно менше, тим краще; добре, коли цей показник не перевищує 14%.
Серед наведених вище найоптимальніший варіант - силікатна цегла марок М150, М200 і F25, F35. Параметр морозостійкості вказує на число циклів «заморожування-відтавання», при яких матеріал зберігає свою марочну міцність або втрачає її не більше ніж на 5%. Виходячи з цього, стає очевидним, що ця характеристика має значення тільки в разі кладки зовнішніх стін або при експлуатації в неопалюваних будинках.
Особливісті матеріалу
При використанні силікатної цегли слід враховувати його здатність вбирати вологу. Водопоглинання може досягати 12% і тим самим спровокувати порушення цілісності структури. Саме тому матеріал не застосовують для кладки цоколя, стін підвалів, в місцях з мокрим режимом експлуатації і намагаються надмірно не зволожувати (наприклад, при грунтування або очищення поверхонь стін).
Наш інтернет-магазин пропонує силікатні цеглини найбільш затребуваних розмірів, в тому числі з пустотами і без.
Які переваги силікатної цегли?
Безумовно, висока міцність у поєднанні з зовнішньою привабливістю відносяться до ключових переваг силікатної цегли. Однак високий попит обумовлюється ще й іншими позитивними моментами:
- можливість щодо швидкого виготовлення (не більше 18 годин), що дозволяє зробити замовлення і купити необхідний обсяг виробів;
- низька ціна в порівнянні з керамічним аналогом;
- екологічна чистота.
Сукупність усіх цих якостей дозволяє будувати міцні, надійні, теплі і доступні за вартістю будинку.