Серед усіх теплоізоляційних матеріалів в системах фасадного утеплення базальтова і мінеральна вата займають особливе місце. Завдяки своїм високим технічним характеристикам вони демонструють істотні переваги, як під час монтажу, так і протягом усієї подальшої експлуатації.
Серед основних переваг мінеральної і базальтової вати необхідно відзначити наступне:
Міцність. Базальтові утеплювачі, при порівнянній щільності мають більш міцну і пружну структуру. Міцність на злам, в залежності товщини і щільності, знаходяться в діапазоні 0,45-0,6 кг/см2. Крім того слід враховувати досить високу еластичність матеріалу. На відміну від пінопласту, який необхідно підрізати при монтажі, для мінеральної вати допустима (і рекомендується) невелика деформація від тиску в місцях зіткнення плит. Таким чином, повністю виключається можливість виникнення щілин і містків холоду;
Пожежна безпека. Волокнисті теплоізоляційні матеріали відносяться до класу негорючих. Вони стійкі не тільки до відкритого полум'я, але і до впливу екстремально високих температур. Базальтова вата не втрачає своїх ізоляційних властивостей навіть при температурі в 1000 °С.
Високі звукоізоляційні показники. При підборі цього параметра необхідно прийти до розумного компромісу. Чим вище щільність мінеральної вати, тим гірше в приміщення проникають акустичні шуми, але тим самим вище вплив вібраційних шумів.
Стійкість до температурних деформацій. Дозволяє використовувати мінвату для фасаду, що виходить на сонячну сторону будинку. Відсутність деформаційних зрушень дозволяє наносити тонкошарові декоративні штукатурки, не боячись утворення тріщин після висихання або інтенсивного впливу сонячного світла.
Незначні усадочні деформації, дозволяють застосовувати базальтові утеплювачі високої щільності для зовнішніх стін багатоповерхових будинків без ризику сповзання матеріалу.
Мінераловатний або базальтовий утеплювач закріплюється на попередньо очищеній від забруднень поверхні зовнішніх стін. Значні тріщини і нерівності закладаються за допомогою ремонтних складів. Подальша робота допускається тільки після повного висихання ремонтної суміші. Гігроскопічні поверхні обробляють ґрунтовкою глибокого проникнення. Вона не тільки значно підвищує адгезію матеріалів (силу зчеплення клею істини), але і знижує поглинання вологи, що дозволяє набрати клейовому розчину розрахункові показники міцності.
Клей наносять на поверхню мінераловатних плит, після чого притискають їх до робочої основи. Утеплювач утримують кілька хвилин до завершення процесу первинного схоплювання клейової суміші. Через 3-4 дні після висихання клею плита додатково закріплюється за допомогою спеціальних дюбелів. Надалі їх зовнішня поверхня буде обштукатурена за допомогою того ж клею з сіткою серпянкой.
Наш інтернет-магазин пропонує купити в Києві плити мінеральної базальтової вати за доступною ціною з доставкою по місту.