Як рівно нанести шпаклівку?
Види шпаклівки: який обрати для роботи?
Як нанести шпаклівку? Рекомендації та лайфхаки
Рівна шпаклівка – не таке вже й складне завдання, якщо підійти до справи відповідально: обрати якісні матеріали та ознайомитися з особливостями і технологіями нанесення.
Види шпаклівки: який обрати для роботи?
Перший і важливий нюанс – шпаклівкою можна вирівняти тільки невеликі перепади та приховати дрібні недоліки. Якщо основа дуже нерівна і з великими сколами та тріщинами – спочатку потрібно купити та нанести штукатурку.
Вибираємо шпаклівку за призначенням:
- Стартова підійде, якщо основу попередньо треба вирівняти та усунути дефекти. Її наносять шаром до 2 см, а після висихання шліфують.
- Фінішна наноситься або поверх стартової, або на рівну основу та дозволяє створити рівне гладеньке покриття під фарбування або декорування.
- Універсальною можна і приховати дефекти, і зробити гладеньку поверхню, однак ціна якісного матеріалу досить висока.
Склад також має значення:
- Найзручнішими у роботі вважаються суміші на полімерній основі. Тож, якщо ваш основний запит: як швидко нанести шпаклівку – наша відповідь: купити полімерну. Вона найдорожча, але максимально пластична та не розтріскується.
- Гіпсові теж відрізняються пластичністю, але підходять тільки для сухих приміщень.
- Цементні ж навпаки – стійкі до вологи, проте можуть давати усадку та тріщини.
І останній критерій вибору: суха суміш чи готова шпаклівка. Якщо потрібно, щоб ремонт обійшовся порівняно недорого – варто купити суху шпаклівку, а якщо немає обмежень по бюджету – можна вибрати готову, адже з нею працювати простіше.
Виробник – також один з критеріїв вибору, однак, купуючи в нашому інтернет-магазині, щодо цього можете не хвилюватися – у нас представлена продукція тільки надійних та перевірених брендів Knauf, Kreisel, Master, Moment, Sniezka, Ceresit та інших.
Як нанести шпаклівку? Рекомендації та лайфхаки
- Якісно підготуйте поверхню: видаліть всі старі покриття, плями, бруд, пил, а також дістаньте із стін старі гвіздки, дюбеля і шурупи – в майбутньому вони можуть поржавіти та утворити жовті плями на штукатурці.
- Обов’язково погрунтуйте основу: це забезпечить кращу адгезію та захистить поверхню від проступання застарілих плям чи появи плісняви.
- Використання малярної сітки та маяків допомагає досягти максимально рівного покриття, прикладаючи мінімум зусиль. Тобто, спочатку треба визначити проблемні зони, поставити маяки, а в ході роботи слідувати за ними та періодично перевіряти рівність будівельним рівнем.
- Перед тим, як нанести фінішну шпаклівку, переконайтеся, що стартова повністю висохла, зашліфуйте поверхню.
- Не варто намагатися вирівняти фінішною шпаклівкою значні недоліки, вона або не триматиметься, або ви витратите багато часу та матеріалу. Цю суміш наносять мінімальним шаром у кілька міліметрів. Тож, якщо ви знаєте, що з основою є певні проблеми, але не хочете почергово наносити стартову та фішіншу суміш – купуйте універсальну.
Кожен вид шпаклівки наноситься за певною технологією, також вибір технології залежить від матеріалу основи. Окремі рекомендації є щодо облицювання зовнішніх та внутрішніх кутів. Тож, для того, щоб нанести шпаклювальну суміш легко та швидко – треба врахувати низку нюансів та правильно обрати матеріали, інструмент.
З вибором усього необхідного для шпаклювання стін та стелі вам допоможуть менеджери нашого інтернет-магазину. Ми забезпечимо швидку доставку ваших замовлень та допоможемо порадами.