Що таке Гіпсокартон?
Гіпсокартон - один з найпопулярніших матеріалів для внутрішньої обробки приміщень. Він підходить для вирівнювання стін і стель, виготовлення багаторівневих стельових конструкцій оригінальної форми, монтажу перегородок, декоративних ніш і полиць. Іншими словами - гіпсокартон один з зручних матеріалів для реалізації будь-яких, оригінальних ідей в інтер'єрі, що стосуються створення ідеально рівних поверхонь або конструкцій зі складною геометрією.
Оздоблення стін і стелі гіпсокартоном
Додатковою перевагою є простота монтажу та подальшої обробки плит з гіпсокартону, що дозволяє заощадити час на виконання робіт.
Закладення швів гіпсокартону
Важливим етапом після монтажу гіпсокартону є закладення швів між листами, а також затирка отворів від шурупів, які використовуються для кріплення матеріалу. Якісно забитий шов не дасть тріщин, залишиться ідеально рівним протягом всього терміну експлуатації.
Закладення швів і стиків виконується наступним чином:
- шов заповнюється шпаклювальною сумішшю за допомогою шпателя, таким чином, щоб матеріал зайняв весь простір рівномірно, потім поверхня вирівнюється;
- після підсихання шпаклівки, на шов встановлюється спеціальна армована сітка (серпянка) таким чином, щоб її центральна частина, збігалася з серединою шва, а сама сітка лежала рівно, без складок;
- сітка замазується тонким шаром шпаклівки;
- після висихання шпаклівка затирається таким чином, щоб сітка залишалася невидно, а поверхня шва зрівнялася з рівнем гіпсокартону.
Сітка серпянка для закладення швів ГКЛ
Завдяки такому способу закладення швів можна отримати ідеально рівну поверхню без тріщин і вад після висихання.
Якість виконаної роботи залежить від професіоналізму майстра і правильно підібраних матеріалів для закладення швів, в першу чергу - шпаклівки.
Вибір шпаклівки для затирання швів
Вибираючи шпаклівку для гіпсокартону, слід пам'ятати, що вона повинна бути виготовлена на основі гіпсу, так як для роботи з ГКЛ – це найбільш оптимальний варіант. Також підійде і акрилова суміш, однак буде потрібно додаткове грунтування поверхні акриловими високоабразивними грунтовками.
Закладення швів гіпсокартону
Використання правильно підібраною шпаклівки має такі переваги:
- добре лягати на підготовлену основу;
- легко затирається після висихання;
- утворює ідеально рівну поверхню і не розтріскується;
Якісна шпаклівка дозволить виготовити конструкції з гіпсокартону без видимих недоліків, швів і стиків здатних зіпсувати враження і ускладнити подальшу обробку.
Особливості та переваги шпаклівки для гіпсокартону
Шпаклівка для гіпсокартону має підвищені характеристики міцності. Найчастіше вона проводиться на основі гіпсу. Висока міцність матеріалу, обумовлена додатковими добавками і присадками, також здатними підвищити еластичність шпаклівки для спрощення роботи з нею.
Вид поверхні після закладення швів
Для закладення стиків між листами гіпсокартону іноді використовують гіпсову шпаклівку для фінішної обробки, але краще скористатися спеціальними сумішами для роботи з ГКЛ:
- Knauf Fugenfuller – гіпсова шпаклівка підвищеної міцності, що має високі адгезивні властивості. Легко лягає і вирівнюється. Призначена для закладення стиків, тріщин, пошкоджень ГКЛ, тонкошарового шпаклювання поверхні.
- Knauf Uniflott – еластична гіпсова шпаклівка з швидким терміном затвердіння і висихання. Зручна в роботі, має набір хімічних присадок, що підвищують міцність, підходить для роботи з усіма видами гіпсокартонних листів, призначена для закладення стиків ГКЛ.
- БелГыпс для Швов – гіпсова шпаклівка для швів, економічне і якісне рішення для гіпсокартону, і обробки поверхонь з будь-яких мінеральних матеріалів. Відрізняється хорошою еластичністю і високою міцністю.
Шпаклівки для гіпсокартону
Крім затирання швів, представлені різновиди шпаклівки підходять для наступних робіт:
- закладення отворів від саморізів;
- усунення дефектів, тріщин, сколів, отворів на аркушах гіпсокартону;
- тонкошарове шпаклювання при фінішної обробки поверхонь з гіпсокартону.
Якісна шпаклівка для стиків витримує перепади температури, вібрації і механічні пошкодження зберігаючи цілісну структуру і рівну поверхню. Підібравши правильний матеріал, Ви можете бути впевнені в тому, що конструкції з ГКЛ прослужать максимально довго, без дефектів і тріщин на стиках.