Як рівно нанести шпаклівку на стелю?
- Послідовність виконання роботи
- Шпаклювання стелі із гіпсокартону
- Поради та лайфхаки по штукатуренню стелі від професіоналів
Нанесення шпаклівки на стелю – складніший процес, ніж шпаклювання стін. Він потребує ретельної попередньої підготовки, вибору найкращих матеріалів та дотримання правил і порад від фахівців. Якісні матеріали від провідних брендів Ceresit, Krauf, Kreisel, Siltek та інших ви знайдете в нашому інтернет-магазині, а тут ми зібрали всю корисну інформацію, яка полегшить вам роботу та забезпечить гарний результат.
Послідовність виконання роботи
Робота над стелею із шпаклівки починається з підготовки поверхні:
- Основу очищують від старих покриттів, пилу та сміття. Визначають наявність нерівностей та перепадів. Якщо перепад менше 3 мм – його можна усунути в процесі шпаклювання. Якщо ж перепад 5 мм і більше – спочатку поверхню штукатурять, вирівнюючи таким чином. Потім дають висохнути протягом кількох днів і тільки після цього шпаклюють.
- Коли основа відносно рівна – її потрібно обробити грунтовкою глибокого проникнення, дочекатися поки висохне (3-12 годи).
По завершенню підготовчих робіт переходимо безпосередньо до шпаклювання:
- Першим шаром наносять стартову суміш. Якщо перепад більше 1,5 мм – потрібно два шари з інтервалом у кілька годин. Після цього покриття залишають на 24 години висохнути повністю.
- Коли стартовий шар висох – проводять чорнове шліфування та грунтують поверхню.
- Після висихання грунтовки наносять фінішну суміш, чекають поки вона висохне і ще раз шліфують до отримання ідеально рівної та гладкої поверхні.
По завершенню цих робіт декоративна стеля із шпаклівки готова до фарбування.
Шпаклювання стелі із гіпсокартону
Загалом, процес нанесення шпаклівки на стелю із листів гіпсокартону не особливо відрізняється від роботи з іншими основами. Але в такому випадку є необхідність в обробці швів між листами. Стики обробляють грунтовкою та зміцнюють армуючою стрічкою: наклеюють стрічку, штукатурять, наносять ще один шар стрічки і повторно – шар штукатурки.
Також стартовою шпаклівкою обробляють стики листів із стінами, а на самі листи наносять фінішу шпаклювальну суміш.
Поради та лайфхаки по штукатуренню стелі від професіоналів
Робота «під стелею» набагато складніша, ніж на стінах, тож і підготовка має бути ретельніше. Для початку треба купити та приготувати всі інструменти і матеріали. З інструментів вам знадобиться:
- Ванночка і валик із довгим ворсом та довгою ручкою для нанесення грунтовки;
- Ємність для приготування суміші. Якщо ви обрали вже готову суміш у відрах – потрібна ємність меншого об’єму, що помістити туди «робочу» кількість. Адже вам не зручно буде працювати «на висоті» з важким відром і потрібно мінімізувати контакт суміші з повітрям, щоб вона не почала засихати до нанесення.
- Звичайні металеві та пластикові шпателі, шпатель-кут;
- Насадка-міксер на дрель чи будівельний міксер;
- Абразивні інструменти для шліфування;
- Будівельний рівень.
Зрозуміло, що з підлоги роботу провести не вдасться, тож потрібен будівельний «цап» або розсувна драбина.
Обов’язково подбайте про засоби індивідуального захисту, щоб захистити очі, шкіру, волосся та дихальні шляхи від потрапляння будівельної суміші і пилу: респіратор, окуляри, спецодяг, шапочка.
Не варто намагатися охопити всю площу робочу площу стелі – шпаклівка має властивість засихати. І навіть готові суміші мають певний проміжок часу для роботи перед загусанням. Тож розділіть увесь периметр на квадрати і працюйте поступово.
Все необхідне для шпаклювання стелі та інших ремонтних робіт ви можете купити недорого на нашому сайті із швидкою доставкою.