Написати 0
оформити

Чи можна використовувати в парилці фанеру?

 Відгуків: 0

Чи можна використовувати фанеру в парилці?

Фанера в парилці: що потрібно знати?

Утеплення підлоги лазні

Теплоізоляція стін у бані

Утеплені двері в сауну

Баня чи сауна – це чудове місце для відпочинку з користю для здоров’я. Але, маючи власну лазню, хочеться ще, щоб вона була максимально комфортною та економічною. Оскільки головна умова гарного відпочинку в бані – оптимально висока температура – треба подбати, щоб приміщення добре цю температуру тримало. Отже, необхідне гарне утеплення. 

Сауни часто будують із натурального дерева, бо це екологічно, красиво і автентично, тож і утеплення бажано з робити з такого ж матеріалу. Далі ми розповімо чи доцільно використовувати фанеру в лазні та на що варто звертати увагу. 

Фанера в парилці: що потрібно знати?

Парилка – приміщення з найвищою температурою та вологістю в бані. Тому й матеріали для облицювання стін мають бути стійкими до такого впливу, а ще важливо, щоб вони були безпечними та гігієнічними. 

Найчастіше для облицювання використовують дерев’яний брус або вагонку з дерева. Однак, це вже фінальний декоративний шар облицювання. А щоб стіни, стеля та підлога гарно тримали тепло, треба робити утеплення в кілька шарів – саме для цього і знадобиться фанера для лазні.

Більшість видів фанери для бані не підходять: вони або нестійкі до вологи і температур, або стійкі, але мають у складі клею токсичні компоненти, як і без нагрівання шкідливі для людини, а при високій температурі та вологості можуть викликати отруєння. 

Тож найбільш оптимальним рішенням буде фанера ФБ. Вона містить бакелітовий клей, що забезпечує стійкість до різких температурних перепадів та контакту з водою. При цьому не виділяє токсичних речовин. 

Утеплення підлоги лазні

Щоб не втрачати тепло через підлогу та комфортно по ній ходити – потрібне надійне утеплення, яке роблять у кілька способів. Часто використовують конструкцію на лагах:

  1. Монтують каркас із бруса, який відповідає розміру утеплювача (якщо використовується мінеральна чи базальтова вата);
  2. Укладають гідроізоляцію;
  3. Монтують утеплювач мінватні або базальтові плити, керамзит;
  4. Захищають від вологи гідробар’єром.
  5. Накривають листами фанери.

Поверх можна укладати підлогове покриття або плитку. У парилці фінальним покриттям може слугувати терасна дошка.

Теплоізоляція стін у бані

Стіни утеплюють за таким же принципом – гідробар’єр – теплоізоляційний матеріал – гідробар’єр – оздоблення. Для декорування стін у парилці підійде дерев’яна вагонка чи брус, а от в інших приміщеннях можна використовувати фанеру ФК. За потреби, її додатково покривають фарбою чи лаком.

У душовій, зазвичай стіни обкладають плиткою. В такому разі монтаж кахлю також можна виконувати по фанері з використанням спеціальних клейових розчинів. 

Утеплені двері в сауну

Через дверні пройми можливі значні втрати тепла, тому тут приділяють особливу увагу усій дверній конструкції. Якщо є вихід безпосередньо на вулицю, то найкраще рішення – подвійні двері. При монтажі рами, усі щілини закривають мінватою. Дверні полотна також варто утеплити. Двері із внутрішнього боку можна обшити водостійкою фанерою, а ззовні (на вулицю) – будь-яким матеріалом. 

Внутрішні двері, які виходять в інші приміщення, не потребують такого масштабного утеплення, але їх також варто захистити від вологи. 

Не зайвою буде і обробка антисептиком усіх дерев’яних поверхонь. Це допоможе запобігти появі грибка і плісняви та підтримувати гігієну в приміщенні. 

Усе необхідне для будівництва та облицювання лазні ви знайдете в нашому інтернет-магазині. Ми допоможе вибрати матеріали для вашого проекту під потрбіний бюджет та порадимо найсучасніші рішення в облаштуванні комфортної, затишної і енергоефективної сауни. 

Відгук про  "Чи можна використовувати в парилці фанеру?"

Написать отзыв