Чи можна фанерою вирівняти підлогу?
Переваги вирівнювання підлоги під ламінат фанерою
Як вирівняти дерев’яну підлогу фанерою?
Чорнове покриття не завжди відповідає вимогам до монтажу декоративної підлоги: на ньому можуть бути сколи, перепади висоти чи інші дефекти, які з часом призводять до псування облицювання. Але, щоб виправити недоліки – можна вирівняти підлогу фанерою. Цей деревопохідний матеріал має багато переваг та допоможе підготувати основу під ламінат, паркетну дошку, лінолеум тощо.
Переваги вирівнювання підлоги під ламінат фанерою
Фанеру часто використовують, як основу під ламінат, а також під паркет, вініл, лінолеум і навіть під плитку, а все тому, що вона має такі плюси:
- Доступність: хоча ціна фанери і вище, ніж інших деревопохідних матеріалів, вона може обійтися дешевше, ніж бетонна стяжка чи інші способи вирівнювання. Купити листи можна у будь-якому будівельному магазині.
- Міцність і надійність: якісний матеріал від перевіреного виробника (такий ви знайдете у на сайті) має високу міцність і добре витримує механічні навантаження, може застосовуватися не тільки у будинках і квартирах, а й у магазинах, закладах, інших комерційних приміщеннях.
- Універсальність: особливості матеріалу дозволяють вирівняти дерев’яну підлогу фанерою, а також бетонну стяжку чи навіть земляну підлогу (при монтажі на лази з утепленням).
- Легкість та висока швидкість монтажу: укладання фанерних листів не потребує спеціальних навичок чи дорогих інструментів. А монтаж декоративного підлогового покриття можна починати відразу після настилання фанери.
Щоб досягти найкращих результатів та забезпечити довговічність, фахівці рекомендують уважно вибирати марку фанери відповідно до показників вологості приміщення, за потреби проводити обробку антисептичними та захисними сумішами. У разі суттєвих дефектів поверхності слід розглядати варіант встановлення на лаги.
Як вирівняти дерев’яну підлогу фанерою?
Перелік робіт при вирівнюванні підлоги практично не відрізняється за видом чорнової поверхні – дошки чи бетон. Спочатку потрібно оцінити її стан та визначити оптимальний спосіб монтажу – настил чи на лаги. При укладанні безпосередньо на основу потрібно:
- Бетонну стяжку очищають від сміття та усувають дефекти (виямки можна закрити бетоном), на дерев’яній варто перевірити надійність фіксації дошок та наявність скрипів – такі планки треба гарно закріпити.
- Листи фанери потрібно нарізати відповідно до параметрів кімнати. Якщо в кімнаті середній рівень вологості – рекомендовано розкрій на шматки зі стороною 50-70 см, щоб уникнути деформації з часом.
- Для додаткового захисту від вологи та компенсації невеликих дефектів під фанеру можна покласти підкладку.
- Розкроєні листи розміщують, залишаючи компенсаційні зазори (2-3 мм) та фіксують саморізами або клеєм.
- За потреби проводять шліфування – під м’які покриття, як-от: лінолеум, вініл, ковролін.
Укладання на лаги – дещо трудомісткіший процес, адже спочатку потрібно зробити обрешітку із дерев’яного бруса на підлозі. Вирівняти її будівельним рівнем і тільки після цього починати монтаж листів. Перевага такого методу полягає в тому, що можна усунути навіть великі дефекти та додатково утеплити підлогу мінеральною ватою чи іншими теплоізоляційними матеріалами.
Важливо враховувати особливості приміщення та правильно підібрати матеріали, зокрема, за рівнем захисту від вологи. Також варто брати до уваги майбутній інтер’єр: вагу меблів, декору – для великих навантажень потрібна фанера 22 мм і більше завтовшки.
Фанерні листи різних параметрів ви знайдете в нашому інтернет-магазині, а ви допоможемо з вибором.