Що краще осб або фанера для стелі?
Фанера для стелі: переваги та недоліки
Монтаж осб на стелю: плюси і мінуси
Порівняння фанери та OSB для стелі
Рівну і красиву стелю можна зробити багатьома способами від маскування за натяжними стелями до облицювання різноманітними матеріалами. Якщо ви зупинили вибір на деревопохідних матеріалах – потрібно обирати між фанерою та осб. Обидва матеріали мають плюси і мінуси, тому ми допоможемо розібратися, що і в якому випадку буде кращим рішенням.
Фанера для стелі: переваги та недоліки
Стеля з фанери має низку плюсів:
- Натуральність та екологічність (важливо купити матеріал без вмісту шкідливих домішок – марки ФК, ФБ та інші).
- Невелика вага. Оскільки фанерна стеля практично не піддається навантаженням – можна обирати листи невеликої товщини, що спрощує та здешевлює монтаж.
- Завдяки одному із способів монтажу – на обрешітку, можна додатково утеплити стелю та забезпечити енергоефективність приміщення.
- Можна виконати просте вирівнювання або зробити дизайнерську стелю з криволінійними формами – тонкі листи можна гнути або купити спеціальну фанеру, яка добре гнеться.
- Для декорування доступні різні матеріали та способи, або ж можна не декорувати її взагалі та зробити “стелю з натурального дерева” за мінімальну ціну.
Єдиний суттєвий недолік фанери – горючість, тож варто використовувати її у приміщеннях, де немає ризику виникнення пожежі.
Монтаж осб на стелю: плюси і мінуси
Стеля з орієнтовано-стружкових плит має такі плюси:
-
Стійкість до навантажень, що актуально при подальшому облицювання стелі важким декоративним покриттям, як дерев’яна вагонка чи штукатурка.
- Простий монтаж: плити легко ріжуться, пиляються, просвердлюються – для цього не потрібне дороге спеціальне обладання.
- Додаткове утеплення: низький коефіцієнт теплопровідності матеріалу забезпечує утримання тепла у приміщенні, а за потреби стелю можна ще додатково утеплити ще й іншими матеріалами.
- Вологостійкість (за умови придбання плит із водовідштовхувальним покриттям).
- Геометрична стабільність при перепадах температури.
Серед мінусів горючість та схильність до появи грибка, плісняви (уникнути цього допоможе обробка антисептичними розчинами).
Якщо вам потрібна дизайнерська стеля з осб – це не проблема, адже з допомогою правильно зібраного каркасу можна втілити будь-яке інтер’єрне рішення.
Порівняння фанери та OSB для стелі
Щоб полегшити вам вибір між цими двома матеріалами, ми пропонуємо порівняти їх за такими характеристиками:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Щодо ваги, то недоцільно порівнювати вагу листів однакової товщини (в такому випадку фанера дещо важча), адже для вирівнювання стелі можна обирати мінімальну товщину листів: у фанери це 3 мм, а в ОСБ – 6 мм.
При виборі за естетичними характеристиками – частіше обирають фанеру. Однак в сучасному інтер’єрі, особливо в урбаністичному стилі, OSB використовують для підкреслення брутальності оформлення приміщення.
Тож вибір між фанерними та осб листами залежить від ваших потреб (зокрема, чи стеля буде рівною, чи багаторівневою криволінійною), від бюджету (ОСБ дешевше) та від особистих уподобань і подального оздоблення поверхні.
У нас на сайті ви знайдете матеріали від провідних виробників із високими показниками якості та довговічності, а менеджери нададуть всю потрібну інформацію й допоможуть обрати плити та всі необхідні матеріали для вирівнювання стелі.