Що краще під лінолеум, фанера або осб?
Рівна підлога під лінолеум: фанера або осб?
Фанера під лінолеум: плюси, мінуси, нюанси
Лінолеум на підлогу з ОСБ: переваги і недоліки
Попри те, що на ринку підлогових матеріалів асортимент видів ну дуже великий – лінолеум залишається одним із фаворитів. Особливо, коли потрібно зробити бюджетний ремонт за максимально короткий термін. Крім доступної ціни та швидкого монтажу, є ще одна перевага цього матеріалу – довговічність. За умови укладання на правильно підготовлену поверхню та бережної експлуатації, він служить роками.
Рівна підлога під лінолеум: фанера або осб?
Часто цей ПВХ-матеріал укладають безпосередньо на бетонну стяжку, але тут є певні нюанси:
- Є ризик, що підлога буде холодною і ходити по ній некомфортно;
- Бетонні плити перекриття не ідеально рівні, а недоліки можуть суттєво скоротити термін експлуатації підлогового покриття;
- Бетонну стяжку не завжди можна вирівняти чи навіть залити: на другому, третьому поверсі приватного будинку або у квартирі багатоповерхівки вирівнювання бетоном створю навантаження на конструктивні елементи.
Тож є зручна та практична альтернатива – OSB або фанера на підлогу під лінолеум.
Обидва деревопохідні матеріали тактильно теплі, тому й підлога буде теплою. Крім того, вони значно легші за бетонну стяжку і не створюють надмірного навантаження. Вирівнювання можна проводити поверх бетонних плит або стяжки. Також практикують укладання осб на дерев’яну підлогу під лінолеум, щоб зробити чорнову основу рівною.
Фанера під лінолеум: плюси, мінуси, нюанси
Фанера – надійний, міцний та довговічний деревопохідний матеріал. В процесі її виготовлення використовують різноманітні клейові суміші, тому дуже важливо звертати увагу на маркування. Від виду клею залежать умови експлуатації (стійкість до вологи), а головне – екологічність та безпечність матеріалу. Тому марку ФСФ можна навіть не розглядати. Під час виготовлення такої фанери застосовують клеї із вмістом формальдегіду – в процесі використання утворюються токсичні випари, небезпечні для людей і тварин. Натомість, варто обирати серед таких екологічно безпечних варіантів: ФБА, ФК, ФБ.
Плюси вирівнювання основи під лінолеум фанерою:
- Безпечність;
- Довговічність;
- Стійкість до механічного впливу, ударів;
- Можливість застосування у приміщеннях, де будуть важкі меблі, музичні інструменти, сейф чи габаритний важкий декор.
- Ідеально рівна поверхня, що сприяє тривалому строку служби підлогового покриття.
Мінус фанери – її ціна, особливо, коли потрібен вологостійкий матеріал.
Лінолеум на підлогу з ОСБ: переваги і недоліки
OSB плити роблять також із дерева, а точніше із дерев’яної стружки та клейових сумішей. Як і у випадку з фанерою, клеї використовують різні, тому для застосування у житлових та комерційних приміщеннях вибір починають із класу екологічності. Найвищий з них Е1 – це ідеальний варіант для житла. Клас Е2 можна використовувати в комерційних приміщеннях, хоча за чинним законодавством він нерекомендований тільки в дитячих кімнатах – краще не ризикувати. І дуже важливо купувати продукцію відомих брендів та уникати придбання плит невідомого виробника, який не може надати сертифікати відповідності. На нашому сайті представлена тільки екологічна та перевірена продукція від кращих виробників Кроно-Україна, Kronospan та інших.
Переваги ОСБ:
- Ціна нижча, ніж у фанери;
- Є вибір за показниками вологостійкості – можна обрати матеріал, що відповідає умовам у приміщенні;
- Залежно від класу є плити з різною міцністю – для підлоги підійдуть класи 3 та 4.
Недолік OSB в тому, що його поверхня не ідеально рівна, як у фанери, тож варто використовувати плити із досить товстими підлоговими покриттями або укладати підкладку.
Якщо у вас є сумніви у виборі – звертайтесь на консультацію до наших менеджерів.