Якої товщини має бути фанера для підлоги?
Товщина фанери – спосіб монтажу
Яка фанера краще за маркою та сортом?
Вибір на користь фанери у якості вирівнювача підлоги, зумовлений тим, що вона доступна по ціні, натуральна, дозволяє вирівняти поверхню різного ступеню пошкодження. Останнє можливо завдяки тому, що можна застосовувати 3 способи монтажу, залежно від потреб і стану чорнової підлоги. Крім того, укладати декоративне покриття можна відразу – не треба чекати кілька днів чи тижнів, як із бетонною стяжкою.
Товщина фанери – спосіб монтажу
При плаваючому та клейовому монтажі застосовую фанеру для підлоги приблизно однієї товщини:
- 8-10 мм для поверхні з мінімальними недоліками під тверді покриття (паркет, ламінат, плитку);
- 10-12 мм, коли є невеликі нерівності;
- 12-14 мм – рекомендовано під лінолеум, вінілову плитку, ковролін, а також при середніх навантаженнях – наприклад, для прохідних кімнат.
Такі параметри зумовлені тим, що фанерні листи лежать безпосередньо на підлозі, що мінімізує можливість вигину та зменшує силу від удару при падінні важких предметів.
Монтаж на лаги здійснюють із товщих листів. Попереднє вирівнювання проводять, коли укладають основу – обрешітку із дерев’яного бруса. Саме вона має забезпечити укладання фанери на підлогу на одному рівні. Тож на цьому етапі важливо використовувати будівельні рівні і встановити каркас відповідно до них.
Листи кріпляться до брусів, а пустоти між брусами можна заповнити утепленням. Для цього застосовують базальтову або мінеральну вату, яку кладуть в розпір між лагами. оптимальна товщина фанери на підлогу добирається за кроком – відстанню між брусами:
- 10-12 мм при кроку до 40 см;
- 12-14 мм, коли крок складає від 40 до 50 см.
- 14-18 мм для кроку 50-60 см.
Ці параметри актуальні для житлових кімнат із середнім навантаженням на підлогу. Якщо ж ви встановлюєте важкі меблі, декор, музичні інструменти – варто обрати листи 20-22 мм. В магазині, кафе чи інших закладах в високою прохідністю краще зробити покриття фанерою до 30 мм.
Яка фанера краще за маркою та сортом?
Марка фанери позначається у вигляді абревіатури та відповідає способу склеювання шпону і призначенню матеріалу:
- ФБА – повністю безпечний, але не вологостійкий матеріал, тож підійде тільки для сухих приміщень, наприклад, для дитячої чи спальні. Шпон склеєний альбумікозеїновим клеєм.
- ФК – помірно вологостійкий матеріал, може застосовуватися для житлових приміщень середньої вологості, однак при контакті з водою деформується. для склеювання застосовують карбамідний клей.
- ФБ – вологостійкий матеріал, який не боїться перепадів температури. Має високу ціну, безпечний для використання у житловому і комерційному будівництві.
- ФСФ – не рекомендований для застосування у житлових приміщеннях, оскільки шпон склеюють фенолформальдегідною смолою, яка в процесі експлуатації виділяє токсичні речовини, що можуть нашкодити здоров’ю.
Попри помірну стійкість до вологи, найчастіше підлогу вирівнюють фанерою ФК із застосуванням гідробар’єру. У вологих приміщеннях надають перевагу ФБ.
Сорт відіграє несуттєву роль у виборі – переважно це 2-й або 3-й. Четвертий сорт підійде, якщо у якості декоративного покриття буде плитка. А найвищі сорти Е та 1-й – якщо фанера і є декоративним покриттям.
Якщо ви не впевнені у виборі товщини фанери чи матеріалу за іншими параметрами, характеристиками – звертайтесь до наших менеджерів. Вони допоможуть обрати пиломатеріали.