Написати 0
оформити

Що краще постелити на підлогу фанеру або ОСБ?

 Відгуків: 0

Що краще постелити на підлогу ОСБ або фанеру?

OSB або фанера на підлогу: переваги та недоліки матеріалів. 

ОСБ і фанера на підлогу: коли і який матеріал доцільний?

Виібр між орієнтовано-стружковою плитою (OSB) та фанерою залежить від багатьох чинників: від бюджету на матеріали, виду декоративного підлогового покриття, навичок в роботі з пиломатеріалами, особливостей мікроклімату приміщення та експлуатації підлоги. Тож розглянемо плюси і мінуси обох матеріалів, способи монтажу та рекомендації щодо підбору, залежно від оздоблення підлоги.

OSB або фанера на підлогу: переваги та недоліки матеріалів. 

Обидва матеріали виготовляють із деревини і спільне у них те, що у складі є натуральна деревина та клейові суміші, які необхідні для формування листів. Проте, технології вироблення суттєво відрізняються, що впливає на ціну пиломатеріалу, деякі його характеристики та особливості використання.

Фанеру роблять із кількох шарів дерев’яного шпону та клею, цей матеріал дорожчий. Залежно від клейової суміші у складі, є листи, що підходять для настилання у житлових приміщеннях, та ті, які містять токсичні компоненти. До плюсів фанери належить:

  • гарний зовнішній вигляд: рівна поверхня (наявність недоліків і сучків залежить від класу), яку можна фарбувати або покривати прозорим лаком, щоб зберегти природну фактурність деревини. 
  • довговічність – при оптимальних умовах експлуатації (для різних марок вони відрізняються) фанерні листи служать по 20-30 років. 
  • надійність: багатошарова структура забезпечує міцність матеріалу та стійкість до ударів, механічних пошкоджень.

Різні недоліки притаманні різним маркам фанери. Так, ФБА боїться впливу вологи, але повністю екологічно безпечна. ФСФ стійка до води, але містить токсичні компоненти і не підходить для житлових кімнат, комерційних приміщень. ФБ – екологічна і стійка до вологи, але дорога. ФК – марка, яку найчастіше купують для будівництва і ремонту, оскільки має помірну стійкість до вологи та допустимий вміст домішок. 

OSB плити формують із дерев’яної стружки різного розміру та клеїв під тиском і високою температурою. Вони коштують відносно недорого. Як і у фанери, показники стійкості до вологи та вміст токсичних речовин залежить від марки. Плюсами ОСБ є:

  • доступна ціна – нижча, ніж у багатьох інших пиломатеріалів;
  • багатофункціональність: можна використовувати для підлоги, стін, стелі, декоративних та конструктивних елементів тощо;
  • рівна поверхня – не така гладенька, як у фанери, але слугує чудовою основою для монтажу більшості видів облицювання.

Недоліки теж подібні до тих, що мають фанерні листи. Також ОСБ досить міцна, але поступається в цьому питанні фанері через особливості своєї структури. 

ОСБ і фанера на підлогу: коли і який матеріал доцільний?

В обох випадках важливо купити стійкий до вологи матеріал – рівень стійкості залежить від мікроклімату приміщення. Значний вплив на вибір також має різновид облицювання: якщо вам потрібні osb або фанера на підлогу під лінолеум – краще зупинитися на фанері, якщо дозволяє бюджет. Так само, вона краще підійде під ковролін, м’яку вінілову плитку, адже має гладеньку поверхню. 

При укладанні жорстких покриттів (ламінату, паркету, терасної дошки) на підлогу осб або фанера однаково добре справлятимуться із поставленим завданням. Тож тут слід покладатися на свій бюджет та особисті уподобання. 

Способи монтажу осб і фанери на підлогу майже не мають відмінностей. Їх можна укладати як безпосередньо на підлогу, так і на лаги, в обох випадках потрібна гідроізоляція.  

На нашому сайті представлені пиломатеріали від провідних українських та закордонних виробників, а менеджери завжди готові проконсультувати з питання вибору та застосування. 

Товари до даної статті

Акція
OSB-3 Україна, вологостійка плита із дерева, 1250х2500 мм

OSB-3 Україна, вологостійка плита із дерева, 1250х2500 мм

OSB - деревностружечна плита. Головна особливість плити OSB в тому, що стружка в шарах плити орієнтована, а саме зовнішні шари направлені уздо

Більше варіантів
за лист

329.00грн за лист

329.00грн/лист оптова ціна

Фанера ФК вологостійка, 1525х1525 мм

Фанера ФК вологостійка, 1525х1525 мм

Фанера - деревно - шарова будівельна плита. Виготовляється шляхом склеювання спеціально підготовленого шпону. Кількість шпон йде від 3 і більше. Шп

Більше варіантів
за лист

330.10грн за лист

320.00грн/лист оптова ціна

Фанера ФСФ - підвищеної вологостійкості, розмір 1250×2500 мм

Фанера ФСФ - підвищеної вологостійкості, розмір 1250×2500 мм

Фанера 1250х2500 мм - це шаруватий матеріал з лущеного шпону укладеного з взаємно перпендикулярним напрямком розташування деревних волокон в сусідніх

Більше варіантів
за лист

895.30грн за лист

858.30грн/лист оптова ціна

Акція
OSB-3 Європа 10 мм, вологостійка плита

OSB-3 Європа 10 мм, вологостійка плита

OSB плита, 10 мм - це орієнтовано-древесностружечная плита. Головна особливість плити OSB втому, що стружка в шарах плити просякнута клеями і розташов

370.00грн за шт.

Акція
ОСБ-3 Україна 10 мм, вологостійка деревна плита

ОСБ-3 Україна 10 мм, вологостійка деревна плита

Основні області застосування ОСБ: Обшивка зовнішніх і внутрішніх стін перегородок. Володіючи високими характеристиками міцності і стійкістю до д

368.30грн за шт.

Відгук про  "Що краще постелити на підлогу фанеру або ОСБ?"

Написать отзыв